Dlaczego moje paznokcie wyglądają dziwnie?

Twoje paznokcie można powiedzieć o wiele więcej niż trzeba, czy manicure. Są one pakowane ze szczegółami o swoim zdrowiu. Mogą one pokazać, czy masz infekcję, poważną chorobę, a nawet, jak dobrze jesz. Aby dowiedzieć się, jakie są Twoje paznokcie mogą mieć do powiedzenia, odpowiedzieć na te pytania.

Kate Beschen spędził rok rozważa tatuaż. Więc kiedy 37-letni doula Philadelphia z siedzibą w końcu poszedł za jej tuszu w ubiegłym roku, myślała, że ​​objęte wszystkie podstawy. “Miałem mój syn i córka rysowane jako superbohaterów na moim ramieniu” Beschen mówi. “Postanowiłem to był obraz Byłbym dumny, że przez resztę mojego życia, ale był jeden kąt Beschen nie przewidzieli: reakcja córki.” Mój 15-letni czyni komentarzy o chęci tatuaż , “mówi.” teraz nie jestem tego taki pewien …

Może to oznaczać, że masz niski poziom czerwonych krwinek. Białe paznokcie mogą również sygnalizować chorobę wątroby, cukrzyca, nadczynność tarczycy, niewydolność serca lub braku składników odżywczych w diecie.

Jeśli twoje paznokcie są najczęściej białe z wąskim paśmie różowym na końcówce, masz stan zwany Paznokcie Terry’ego. Może to wynikać ze starzeniem, ale może również zapowiadają cukrzycy lub nerek, wątroby, lub choroby serca.

2. Czy są żółte?

Paznokcie, które są grube, wolno rosnące i żółte często wskazywać na choroby płuc, jak rozedma płuc lub przewlekłym zapaleniem oskrzeli. Płyn w płucach i ręce mogą również prowadzić do zespół żółtych paznokci. Tak więc można zjawisko Raynauda, ​​co jest spowodowane złym obiegu palców rąk i nóg. Żółte paznokcie mogą nawet być objawem zapalenia zatok, problemy z tarczycą i reumatoidalnego zapalenia stawów. Tylko lekarz może powiedzieć, co one oznaczają.

3. Czy twoi łóżka paznokci czerwony?

Porozmawiaj ze swoim lekarzem. Ona pewnie chcą zbadać swoje serce.

4. Czy widzisz cienkie czerwone lub brązowe linie?

Są one nazywane krwotoki wyrw. zazwyczaj pochodzą one od urazu do paznokci lub grzybicy. Mogą to być również na łuszczycę, czerniaka, lub nawet infekcji wyściółki serca.

5. Czy istnieją linie, które go z boku na bok?

Są to tak zwane Linie Beau. Czasami przychodzą wraz z ciężkiej choroby lub urazu. Albo mogą pojawić się później. Są one również związane ze zjawiskiem Raynauda. Najczęściej są one oznaką stresu.

6. Czy Twoje paznokcie łyżka kształcie?

Twoje paznokcie uzyskać cienkie i zanurzyć w środku, czasem z uniesionymi grzbietami. Może to być oznaką choroby serca, uraz, toczeń, niskie tarczycy, lub problem z żelaza – albo zbyt mało lub zbyt dużo.

Maksymalizacja rutynowych pielęgnacji skóry, aby wyglądać młodziej teraz.

Dobrze wyglądać w każdym Fot; Jak dbać o suche, Red Ski; Zaskakujące sposoby na zmniejszenie Wrinkle; Banish worków pod oczami