Dlaczego 5 dziennie?

Owoce i warzywa są częścią zdrowej, zbilansowanej diety i może pomóc nam zachować zdrowie. Ważne jest, że jemy ich dosyć.

Dowody wskazują, istnieją znaczne korzyści zdrowotne do uzyskania co najmniej pięć 80g porcji różnych owoców i warzyw każdego dnia. To pięć porcji owoców i warzyw łącznie, a nie pięciu porcji każdego z nich.

The 5 kampania dzień jest na podstawie opinii Światowej Organizacji Zdrowia, która zaleca jedzenie minimum 400 g owoców i warzyw dziennie, aby obniżyć ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, udaru mózgu i niektórych nowotworów.

są także zazwyczaj niską zawartość tłuszczu i kalorii (pod warunkiem, że nie smażyć lub upiec je dużą ilością oleju) owoców i warzyw. Dlatego jedzenie ich może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała i zachować zdrowe serce.

Pięć powodów, aby jeść pięć porcji owoców i warzyw

Aby uzyskać jak najwięcej z 5 razy dziennie, swoje pięć porcji powinna zawierać różne owoce i warzywa. To dlatego, że różne owoce i warzywa zawierają różne kombinacje błonnika, witamin, minerałów i innych składników odżywczych.

Prawie wszystkie owoce i warzywa liczyć do 5 razy dziennie. Mogą być świeże, mrożone, konserwowane, suszone lub Juiced. Ziemniaki, bataty i manioku nie liczą, bo przede wszystkim przyczynić skrobi do diety.

Jeśli masz zapytanie o 5 razy dziennie, że nie zostanie odebrane w naszych 5 razy dziennie na najczęściej zadawane pytania, Zespół 5 Dzień Zdrowia Publicznego w Anglii, na ..

Jak uzyskać dostęp do 5 razy dziennie

Usługi

Lokalizacja

Wizualny przewodnik do 100 kalorii (420 kJ) wielkości porcji w porównaniu z przedmiotów codziennego użytku domowego

Masz pytanie o 5 razy dziennie?

Pobierz aplikację NOWE Sugar inteligentnego i dołącz dzisiaj za darmo kupony, receptur i pomysłów Cukier inteligentnej do swojej rodziny.

Zdrowe fajita receptury, które pomogą Ci uzyskać dostęp do 5 razy dziennie owoce i warzywa

Usługi w pobliżu ciebie

Co ma 100 kalorii wygląda?

Zrób Zamień Sugar

Zdrowe fajita przepis