Czym jest choroba zastawki serca?

choroby zastawek serca występuje, jeśli jeden lub więcej zastawek serca nie działa dobrze. Serce ma cztery zawory: zastawki trójdzielnej, płuc, mitralnej i zastawki aorty.

Zawory te mają płatów tkankowych które otwierają i zamykają z każdego serca. Klapy upewnij się, że krew płynie we właściwym kierunku w serce czterech komór, a do reszty ciała.

Wady wrodzone, związane z wiekiem zmiany, infekcje lub inne warunki mogą spowodować jedną lub więcej zastawek serca do nie w pełni otworzyć lub pozwolić wyciek krwi z powrotem do komór serca. Może to serce pracować ciężej i wpłynąć na jego zdolność do pompowania krwi.

Przegląd

Na początku każdego pulsu, krew wraca z ciała i płuca wypełnia przedsionków (dwa górne izb serca). Zawory mitralne i trójdzielne są usytuowane w dolnej części tej komory. Jak krew gromadzi się w przedsionkach, te zawory otwarte, aby umożliwić przepływ krwi do komór serca (w dwóch dolnych komór).

Perspektywy

Po krótkiej przerwie, ponieważ komór zaczynają umowy, mitralna i trójdzielna szczelnie zamknięte. Zapobiega to krew płynąca z powrotem do przedsionka.

W umowie komór, ich krew pompować przez zawory płucnej i aorty. Zawór otwiera się w celu umożliwienia płuc przepływ krwi z prawej komory do tętnicy płucnej. Tętnica ta prowadzi krew do płuc, aby tlen.

Jednocześnie, zawór otwiera się, aby umożliwić aorty przepływ krwi z lewej komory do aorty. Aorta prowadzi bogatej w tlen do krwi w organizmie. Ponieważ komory odpocząć, zawory płucnych oraz aorty szczelnie zamknięte. Zapobiega to krew płynąca z powrotem do komór.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak serce pompuje krew i szczegółowe animacje, przejdź do zagadnień związanych ze zdrowiem Jak serce pracuje artykuł.

Zastawki serca mogą mieć trzy podstawowe rodzaje problemów: mitralnej, zwężenie i zarośnięcie.

Mitralnej lub zwrotnym, występuje wtedy, gdy zawór nie zamyka się szczelnie. przecieki krwi z powrotem do komór zamiast płynącej przez serce do przodu lub do tętnicy.

W Stanach Zjednoczonych, zwrotnym najczęściej wynika z wypadaniem. “Wypadanie” jest, gdy klapy zaworu flop lub wybrzuszenie z powrotem do górnej komory serca w czasie bicia serca. Wypadnięcie wpływa głównie zastawki mitralnej.

Zwężenie występuje wtedy, gdy klapy zaworu zagęścić, sztywnieje, lub bezpiecznik razem. Zapobiega to zastawki serca od stanu całkowitego otwarcia. W efekcie zbyt mało krew przepływa przez zawór. Niektóre zawory mogą mieć zarówno zwężenia i problemy spiętrzenia.

Zarośnięcie występuje, jeśli zastawka brakuje otwór do krwi przejść.

Niektórzy ludzie rodzą się z chorobą zastawek serca, podczas gdy inni go nabyć w późniejszym życiu. choroby zastawek serca, która rozwija się przed urodzeniem nazywa wrodzona wada zastawki serca. Wrodzona wada zastawki serca może występować samodzielnie lub z innymi wadami wrodzonymi serca.

Wrodzona wada zastawkowa serca często wiąże się z płuc lub aorty zawory, które nie tworzą prawidłowo. Zawory te mogą nie mieć wystarczającej ilości płatów tkankowych, mogą być niewłaściwy rozmiar lub kształt, albo może im brakować otwór, przez który może przepływać krew prawidłowo.

Nabyta choroba zastawki serca zazwyczaj wiąże zawory zastawki aortalnej lub dwudzielnej. Chociaż zawory normalnie początkowo problemy miarę upływu czasu.

Obie choroby wrodzone i nabyte zastawka może spowodować zwężenie lub cofaniu.

Wielu ludzi ma wady zastawki serca lub choroby, ale nie mają objawów. Dla niektórych osób, stan większości pozostaje taka sama przez całe życie i nie powoduje żadnych problemów.

Dla innych ludzi, choroby zastawek serca powoli się pogarsza, aż objawy. Jeśli nie jest leczona, wady zastawkowe serca zaawansowanej mogą powodować niewydolność serca, udaru, zakrzepów krwi, a nawet śmierć z powodu nagłego zatrzymania krążenia (NZK).

Obecnie nie ma lekarstwa można leczyć choroby zastawek serca. Jednak zmiany w stylu życia i leki mogą złagodzić wiele z jej objawów i powikłań.

Zabiegi te mogą również obniżyć ryzyko rozwoju stanu zagrożenia życia, takich jak udar mózgu lub nagłego zatrzymania krążenia. Ostatecznie, może trzeba mieć swój uszkodzona zastawka naprawiony lub wymieniony.

Niektóre rodzaje wrodzonymi wadami zastawek serca są tak poważne, że zawór jest naprawione lub wymienione w okresie niemowlęctwa, dzieciństwa, a nawet przed urodzeniem. Inne typy nie mogą powodować problemy do tej średnim wieku lub starszych, o ile w ogóle.