czego się spodziewać podczas korzystania z monitora Holtera lub zdarzeń

Twoje doświadczenie podczas korzystania z monitora Holtera lub zdarzenia zależy od rodzaju monitora masz. Jednak większość monitorów pewne czynniki wspólne.

Wszystkie monitory rejestrować aktywność elektryczną serca. Tak więc, przy utrzymaniu wyraźnego sygnału pomiędzy czujnikami (elektrod) i urządzenie rejestrujące jest ważne.

W większości przypadków, czujniki są przymocowane do klatki piersiowej, używając lepkie plamy. Przewody podłączyć czujniki do monitora. Zazwyczaj można przypiąć do paska monitora lub nosić go w kieszeni. (Bezpośred- nio po zdarzeniu rejestratory i wszczepialnych rejestratorów pętlowych nie mają czujniki w klatce piersiowej).

Nagrywanie aktywny sercu jest elektryczny

Dobry kij między łatami i skórę pomaga zapewnić wyraźny sygnał. Słaby kontakt prowadzi do słabej nagrania, które jest trudne dla lekarza czytać.

Prowadzenie dziennika

Olej, zbyt wiele potu, a włosy mogą zachować łatek przyleganiu do skóry. Być może trzeba się golić obszar, w którym lekarz będzie zamocować łaty. Jeśli trzeba wymienić łaty, trzeba oczyścić powierzchnię specjalną podkładkę prep, że lekarz będzie zapewnić.

Być może trzeba użyć niewielką ilość specjalną pastą lub żelem do pomocy łatki przyklejają się do skóry. Niektóre łatki pochodzą z pastą lub żelem na nich.

Zbyt dużo ruchu można wyciągnąć łatki z dala od skóry lub stworzyć “szum” w EKG (elektrokardiogram) paska. Paskiem EKG jest wykresem przedstawiającym wzór bicia serca. Hałas wygląda dużo poszarpanych linii, to sprawia, że ​​trudno lekarz zobaczyć prawdziwą rytm serca.

Gdy masz objaw, zatrzymać to, co robisz. Zapewni to, że nagranie pokazuje aktywność twego serca, a nie swoje ruchy.

Lekarz powie Ci, czy trzeba dostosować swój poziom aktywności w okresie testowym. Jeśli ćwiczysz, wybierz chłodnym miejscu, aby uniknąć pocenie się zbyt wiele. Pomoże to plastry pozostać lepka.

Inne przedmioty codziennego użytku mogą również zakłócać sygnał między czujnikami a monitorem. Pozycje te obejmują magnesy, wykrywacze metalu, kuchenek mikrofalowych, a także koce elektryczne, szczoteczki do zębów i golarki. Unikaj korzystania z tych elementów. Należy również unikać obszarów o wysokim napięciu.

Telefony komórkowe i odtwarzacze MP3 (takich jak iPod) mogą zakłócać sygnał pomiędzy czujnikami i monitora, jeśli są zbyt blisko monitora. Gdy za pomocą dowolnego urządzenia elektronicznego, staraj się go co najmniej 6 cali od monitora.

Podczas korzystania z monitora Holtera lub zdarzeń, lekarz zaleci, aby prowadzić dziennik swoich objawów i działań. Zanotuj jakiego rodzaju objawy masz, gdy mają one miejsce, co robiłeś w tym czasie.

Najczęstszymi objawami zaburzeń rytmu serca m.in.

Upewnij się, aby pamiętać, że czas utrzymywania się objawów, ponieważ lekarz będzie pasował do danych z informacjami zawartymi w swoim dzienniku. Dzięki temu lekarz, aby zobaczyć czy pewne działania wywołać zmiany w częstości akcji serca i rytmu.

Również zawierać szczegóły w swoim dzienniku o tym, kiedy należy stosować żadnych leków lub jeśli czujesz stresu w określonych porach w okresie testowym.

Holter monitory o wielkości dużego talii kart. Będziesz nosić jeden na 24 do 48 godzin. Nie można dostać monitor mokra, więc nie będą mogli się kąpać lub prysznic. Można wziąć kąpiel gąbka w razie potrzeby.

Kiedy okres prowadzenia badań, można zwrócić urządzenie do gabinetu lekarza. Wyniki będą przechowywane w urządzeniu.

Okres zapisu dla standardowego monitora Holtera może być zbyt krótki, aby uchwycić problem rytmu serca. Jeśli tak jest, lekarz może zalecić monitora Holtera bezprzewodowej.

monitory Wireless Holtera może nagrywać przez dłuższy czas niż w przypadku standardowych monitorów Holtera. Można korzystać z bezprzewodowego monitora Holtera przez kilka dni lub nawet tygodni, aż do wystąpienia objawów lub objawy problemu rytmu serca.

Rekord monitory bezprzewodowe w ustalonym okresie czasu. Wtedy automatycznie wysyłać dane do gabinetu lekarza lub firmy, która sprawdza dane.

Czego można się spodziewać ze szczególnym Monitory

Monitory te wykorzystują bezprzewodową technologię komórkową do przesyłania danych. Jednak wciąż mają przewody łączące urządzenie z czujnikami przyklejone do klatki piersiowej.

Baterie w monitorze bezprzewodowej muszą być zmieniane co 1-2 dni. Musisz odłączyć czujniki do prysznica lub kąpieli, a następnie załóż je.

monitory zdarzeń są nieco mniejsze niż w monitorach Holtera. Można je nosić przez kilka tygodni lub do momentu pojawienia się objawów. Większość monitorów zdarzeń są noszone jak Holtera monitory-przypięty do paska lub noszony w kieszeni.

Jeśli masz objawy, wystarczy wcisnąć przycisk na ekranie monitora, aby rozpocząć nagrywanie. Niektóre monitory zdarzeń rozpocznie się automatycznie po wykryciu zaburzeń rytmu serca.

Rejestratory bezpośred- nio po zdarzeniu może być noszony jak zegarek lub noszony w kieszeni. Wersja kieszeń o wielkości grubej karty kredytowej. Rejestratory te nie mają przewody łączące urządzenie z czujnikami klatki piersiowej.

Aby uruchomić rejestrator kiedy czujesz objaw, należy trzymać go na swojej piersi. Aby uruchomić wersję zegarek, dotykasz przycisku na stronie zegarka.

Wysyłasz zapisane dane do gabinetu lekarza przy użyciu telefonu. Lekarz wyjaśni, w jaki sposób korzystać z monitora przed opuszczeniem swojego biura.

Rejestratory Autowykrywanie są o wielkości dłoni. Przewody podłączyć urządzenie do czujników na klatce piersiowej.

Nie trzeba rozpocząć automatycznego wykrywania nagrywarkę. Ten typ monitora automatycznie rozpoczyna nagrywanie w przypadku wykrycia zaburzeń rytmu serca. Następnie wysyła dane do gabinetu lekarza.

Wszczepialnych rejestratorów pętlowych są o wielkości paczki gum. Ten typ monitora zdarzeń jest włożona pod skórę na klatce piersiowej. Lekarz omówi procedurę z wami. Brak czujniki piersiowe są używane wszczepialnych rejestratorów pętlowych.

Lekarz może zaprogramować urządzenie do nagrywania po uruchomieniu go w czasie objawów lub automatycznie, jeśli wykryje, zaburzenia rytmu serca. Urządzenia mogą się różnić, dlatego lekarz powie Ci, jak korzystać z rejestratora. Czasami specjalne karty odbywa się w pobliżu urządzenia, aby go uruchomić.