czego się spodziewać, kiedy jesteś odesłany do domu po zabiegu

Lekarz mówi, że nadszedł czas, aby pożegnać się ze szpitala i wrócić do domu. Jesteś podekscytowana, oczywiście, ale także może trochę zaniepokojeni drogi.

Są w stanie stać i wal; Żadnego nudności pod contro; Może złagodzić ból z pigułki zamiast leku można uzyskać za pośrednictwem I; Mają normalne oddychanie i napięcia we krwi; Myśleć i reagować jak robiłeś przed surger; Czy stanie się odlać, a wypróżnienia

Można złagodzić swoje obawy, jeśli poświęcić chwilę, aby dowiedzieć się, co się stanie z dniem Ci tłumionej.

Jak mój lekarz zdecyduje, kiedy mogę wyjechać?

Chirurg będzie szukać pewnych znaków, które pokazują, że jesteś gotowa do pracy. Będzie chciał wiedzieć, że

Czy muszę iść do ośrodka rehabilitacji fizycznej, zanim będę mógł wrócić do domu?

Wiele zależy od tego, jaki rodzaj pracy trzeba było. Często ludzie mogą iść prosto do domu. Ale jeśli po operacji stawu biodrowego lub kolanowego, może udać się do rehabilitacji miejscu po szpitalu.

Pracownik lub przypadku pracownik socjalny pomoże ustawić ruch dla ciebie, mówi Vishal Kothari, MD, profesor chirurgii na Uniwersytecie Nebraska Medical Center w Omaha. Będziesz prawdopodobnie tam w ambulette, van, który ma urządzenie do zapewnią Ci komfort podczas jazdy.

Czy muszę mieć kogoś ze sobą, kiedy opuszczają?

Jeśli miał operację “ambulatoryjną”, co oznacza, że ​​nie zatrzymać się na noc w szpitalu, nie będą mogli zostawić na własną rękę. Lekarz poprosi mieć przyjaciel lub członek rodziny pojechać do domu i pozostanie z wami aż do następnego dnia. On chce, aby upewnić się, że jesteś bezpieczny, podczas gdy leki brałeś aby zapobiec ból podczas operacji mijać.

Znieczulenie trwa około 24 godzin, “Kothari mówi.” To ważne, aby mieć kogoś ze sobą i oglądać ciebie.

Taka osoba może również robić notatki o tym, co trzeba zrobić, kiedy wrócisz do domu.

“Jeśli miałaś znieczulenie, że dzień lub masz ból po operacji, może to być trudne, aby słuchać lekarza lub pielęgniarki lub pracownika socjalnego”, mówi Frederick L. Greene, MD, dyrektor medyczny w Instytucie Onkologii w Levine Charlotte, NC dodatkowa para uszu pomaga upewnić się, że zostaniesz na drodze do wyzdrowienia.