cukrzycy typu 1 – przegląd temat

Trendy cukrzyca

Ten temat dotyczy cukrzycy typu 1, w tym informacji na temat objawów, badań i leczenia domowego. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat dzieci, które mają cukrzycę typu 1, cukrzyca typu 1: dzieci żyjących z chorobą.

Cukrzyca typu 1 dzieje się, gdy trzustka przestaje produkować insulinę.

Insulina jest hormonem, który pomaga komórek organizmu używać cukru (glukozy) na energię. Pomaga również sklepu ciała dodatkowej energii w komórkach mięśni, tkanki tłuszczowej i wątroby. Bez insuliny, cukier ten nie może dostać się do komórek, aby wykonać swoją pracę. To pozostaje we krwi zamiast. A potem, że stężenie cukru we krwi jest zbyt wysoki.

Wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić wiele części ciała, takich jak oczy, serce, naczynia krwionośne, nerwy i nerki. Może on również zwiększać ryzyko wystąpienia innych problemów zdrowotnych (powikłań).

cukrzycy typu 1, może wystąpić w każdym wieku, ale zwykle zaczyna się u dzieci i młodzieży. Dlatego zwykło się nazywać cukrzyca młodzieńcza.

cukrzyca typu 1 jest różne od cukrzycy typu 2. W cukrzycy typu 1, organizm przestaje produkować insulinę. W typie 2, organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub organizm nie może wykorzystać insuliny we właściwy sposób.

Nie ma lekarstwa na cukrzycę typu 1. Ale z leczenia, ludzie mogą żyć długie i zdrowe życie.

Organizm wytwarza insuliny w komórkach beta, które są w części trzustki zwane wysepki (słownie “-Niech oko”) tkanek. Cukrzyca typu 1 rozpoczyna ponieważ organizm niszczy te komórki beta. Eksperci nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje.

Niektórzy ludzie mają większą szansę zachorowania na cukrzycę typu 1, ponieważ mają rodzica, brata lub siostrę, która ją posiada. Ale większość osób z chorobą nie mają historię rodzinną.

Inne rzeczy, które zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 1, są białe i posiadające komórki wysepek przeciwciał we krwi.

Będąc bardzo spragnionym; Oddawanie moczu dużo; Odchudzanie bez próby; Będąc bardziej głodny niż zwykle (czasami); Zamazane widzenie.

Objawy cukrzycy