co zrobić nieodebranych lub pomijane antykoncepcyjne pigułki-przegląd

Metody antykoncepcyjne mają wysokie wskaźniki efektywności, jeśli są stosowane konsekwentnie. Postępuj zgodnie z zaleceniami służby zdrowia jest co robić jeśli pominąć lub pominięcie pigułki antykoncepcyjne. Niektóre ogólne wytyczne są tutaj wymienione.

Zawsze czytaj etykietę pigułka dla konkretnych instrukcji. Lub skontaktować się z lekarzem. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży jest zależy od kilku czynników, takich jak, kiedy brakowało pigułkę, ile pigułek przegapiłeś, jaki rodzaj tabletek leku, i czy trzeba było seksu.

Oto kilka podstawowych wskazówek: 1

Jeśli miał seks bez zabezpieczenia w czasie, czego brakowało biorąc pigułki, można używać antykoncepcji, aby zapobiec ciąży. Można dostać antykoncepcji bez recepty w większości aptek.

Wymioty i biegunka mogą zmniejszać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Zaleca się, że inna metoda antykoncepcji być używane przez 7 dni po tym, jak miał grypę, nawet jeśli nie przegap żadnych pigułek.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwpadaczkowe (fenytoina i barbiturany) lub gruźlicy (ryfampicyna). Leki te mogą zakłócać jak dobrze działają pigułki antykoncepcyjne.

Progesteronu tylko pigułki muszą być podejmowane w tym samym czasie każdego dnia. Jeśli wziąć pigułkę więcej niż 3 godziny późno, należy przyjąć ją tak szybko, jak tylko pamiętać, nawet jeśli to oznacza, że ​​będzie przyjmować 2 tabletki w ciągu jednego dnia. Zastosować inną metodę antykoncepcji przez następnych 48 godzin w celu zapobiegania ciąży. 2 Należy rozważyć zastosowanie antykoncepcji doraźnej jeśli miał seks w ciągu ostatnich 3 do 5 dni.

Jeśli zauważysz jedną pigułkę hormonalną, należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Być może trzeba użyć metody antykoncepcyjnej zapasowej; W przypadku pominięcia dwóch lub więcej tabletek hormonalnych, przyjmować 1 tabletkę tak szybko, jak pamiętacie je zapomniałem. Następnie przeczytać etykietę pigułki lub zadzwoń do swojego lekarza o instrukcje, jak wziąć nieodebranych pigułki. Ciąża jest bardziej prawdopodobne. Więc używać zapasowej metody antykoncepcji przez 7 dni; W przypadku pominięcia tabletki i miałem seks bez kopii zapasowej metody kontroli urodzeń, można używać antykoncepcji, takie jak plan B. Można używać antykoncepcji przez okres do 5 dni po uprawiali seks, ale to działa najlepiej, jeśli spojrzeć na to od razu.