co trzeba wiedzieć o śródmiąższowe zapalenie pęcherza / bolesne zespół pęcherza

Co muszę wiedzieć o śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego / Bolesne zespołem pęcherza

Co to jest śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego / Zespół pęcherza bolesne (IC / PBS)?

Co to jest śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego / Zespół pęcherza bolesne (IC / PBS) ?; Jakie są oznaki problemu pęcherza ?; Co powoduje problemy z pęcherzem ?; Kto dostanie IC / PBS ?; Jakie badania użyje mój lekarz do diagnozowania IC / PBS ?; Jakie zabiegi mogą pomóc IC / PBS ?; Punkty do zapamiętania;

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego * – Zespół pęcherza bolesne (IC / PBS) jest jednym z kilku warunków, które powoduje ból pęcherza i potrzebę częstego oddawania moczu i pilnie. Niektórzy lekarze zaczęli korzystać syndrom Termin ból pęcherza (BPS) do opisu tego warunku.

Twój pęcherz moczowy jest narządem balon w kształcie gdzie twoje ciało trzyma moczu. Gdy masz wątpliwości pęcherza, można zauważyć pewne oznaki lub objawy.

Objawy problemów z pęcherzem m.in.

Jakie są oznaki problemu pęcherza?

Pilna sprawa. Poczucie, że trzeba iść już teraz! Pośpiech jest normalne, jeśli nie było w pobliżu łazienki na kilka godzin lub jeśli zostały picia dużo płynów. Ale może masz problem, jeśli masz silne pragnienia, zanim pęcherz miał czas do wypełnienia. Nagle czujesz silną potrzebę zrobienia. Czasami można nawet mieć wypadek, ponieważ chęć uderza tak szybko, że nie mają czasu, aby znaleźć się łazienka.

Pilna sprawa. Poczucie, że trzeba iść już teraz! Pośpiech jest normalne, jeśli nie było w pobliżu łazienki na kilka godzin lub jeśli zostały picia dużo płynów. Ale może masz problem, jeśli masz silne pragnienia, zanim pęcherz miał czas do wypełnienia. Nagle czujesz silną potrzebę zrobienia. Czasami można nawet mieć wypadek, ponieważ chęć uderza tak szybko, że nie mają czasu, aby znaleźć łazienkę .; Częstotliwość. Poczucie, że trzeba iść znacznie częściej niż ktokolwiek inny. Lekarze i pielęgniarki użyć pustkę perspektywie, co oznacza opróżnić pęcherz. Większość ludzi unieważnić od czterech do siedmiu razy dziennie. Picie dużych ilości płynów może spowodować częstsze opróżnianie. Biorąc leki obniżające ciśnienie krwi zwane leki moczopędne, lub pigułki wodne, może powodować częstsze opróżnianie. Jeśli utratę więcej niż osiem razy dziennie, a nie brać leki moczopędne lub pić duże ilości płynów, może to być oznaką problemu .; Ból. Uczucie dyskomfortu, gdy więcej niż trzeba iść. Mając pełny pęcherz może być niewygodne, ale to nie powinno być bolesne. Możesz mieć problem, jeśli czujesz pieczenie lub ostry ból w pęcherzu lub cewki moczowej – otwarcie gdzie mocz opuszcza ciało.

Niektóre osoby mogą mieć bólu bez nagłych lub częstotliwości. Inni mają pilną i częstotliwość bez bólu.

infekcje; zaburzenia jelit; endometrioza – tkanka, która normalnie wiersze łono, które pojawia się w innych miejscach poza macicą; rak pęcherza

Wiele różnych problemów może spowodować pilną, częstotliwość i ból pęcherza. Tylko kilka z nich

Lekarz zada pytania i uruchom testy aby znaleźć przyczynę problemów z pęcherzem. Zazwyczaj lekarz uznał, że trzeba albo infekcję lub nadczynność pęcherza. Jednak pilną, częstotliwość i ból nie zawsze są spowodowane zakażeniem.

Próbka moczu. W gabinecie lekarskim, można otrzymać filiżankę wziąć do łazienki. Pracownik służby zdrowia daje instrukcje do zbierania moczu w kubku. Jeśli masz infekcję pęcherza, mocz będzie zawierać zarazki i być może ropa, które można zobaczyć pod mikroskopem. Lekarz może leczyć infekcję, dając Ci antybiotyki. Jeśli mocz jest wolne od zarazków przez kilka tygodni lub miesięcy, ale wciąż masz ból pęcherza, lekarz może zdecydować, że masz IC / PBS .; Pęcherz egzamin z zakresu. Lekarz może wykonać badanie, aby zobaczyć wnętrze pęcherza korzystając cystoskopu. Końcówka tego długiego, cienkiego zakresie kieruje się delikatnie i cewki moczowej do pęcherza. Lekarz może wtedy zobaczyć wewnątrz pęcherza patrząc przez okular na drugim końcu zakresu. Lekarz może wypełnić pęcherz z płynem. Gdy pęcherz jest wypełniony, lekarz może zobaczyć wewnętrzną ściankę lepiej. Po egzaminie, wydacie płyn naturalnie za pośrednictwem cewki moczowej .; cystoskopu; Wewnątrz pęcherza; Co robi lekarz nauczyć patrząc wewnątrz pęcherza? Ten egzamin może pomóc lekarz upewnić, rak nie jest w pęcherzu. Jeśli masz kamień pęcherza moczowego, lekarz może go wyjąć przez cystoskopu .; Skala objawem. Lekarz może poprosić o wypełnienie formularza z serią pytań na temat jak się czujesz. Skala objaw nie mogą być stosowane do diagnozowania IC / PBS, ale może pozwolić lekarz, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób reagują na leczenie.

Czasami przyczyną jest trudne do znalezienia. Jeśli wszystkie wyniki badań są w normie, a wszystkie inne choroby są wykluczone, lekarz może stwierdzić, że masz IC / PBS.

Problemy z pęcherzem mają wiele możliwych przyczyn .; Lekarz będzie trzeba zrobić badania, aby znaleźć przyczynę problemów z pęcherzem. Jeśli wszystkie wyniki badań są w normie, może być IC / PBS .; Brak opcji jeden zabieg dla IC / PBS działa dla wszystkich .; Zabiegi dla IC / PBS mogą obejmować zmiana diety i ćwiczeń .; Leki stosowane w IC / PBS może być przyjmowany doustnie lub umieścić bezpośrednio do pęcherza przez rurkę przez lekarza .; stymulacja nerwów pomaga Niektóre osoby z IC / PBS .; Operacja jest ostatecznością w leczeniu IC / PBS.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą dostać IC / PBS, choć dwa razy więcej kobiet dotkniętych jak mężczyźni. może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej w wieku średnim.

Ludzie z IC / PBS rzadko mają ból pęcherza przez cały czas. Ból zwykle przychodzi i odchodzi jak pęcherz napełnia a następnie opróżnia. Ból może wyjechać na kilka tygodni lub miesięcy, a potem wrócić. Ludzie z IC / PBS czasami odnoszą się do ataku bólu pęcherza jako pochodni lub pochodni-up. Stres może doprowadzić na pochodni-up objawów u kogoś, kto ma IC / PBS. Ale stres nie powoduje osoby do zdobycia IC / PBS.

Co powoduje problemy z pęcherzem?

Znalezienie przyczyny bólu pęcherza może wymagać kilku prób.

cystoskopu

Podczas badania mogą w podejmowaniu diagnozy IC / PBS pomóc lekarzowi, staranny przegląd objawów i fizyczne egzamin w biurze są zazwyczaj najważniejsze elementy oceny.

Nikt leczenie IC / PBS okazało się, że działa dla każdego. Lekarz lub pielęgniarka będą pracować z wami, aby znaleźć plan leczenia, który spełnia Twoje szczególne potrzeby. Plan może obejmować zmiany diety i stylu życia, pęcherza przekwalifikowanie, aktywność i ćwiczenia, fizykoterapia oraz różnego rodzaju leków. Należy spodziewać się pewnych niepowodzeń leczenia po drodze, ale z czasem, ty i twój lekarz lub pielęgniarka znaleźć leczenie, które daje pewną ulgę i pomaga w radzeniu sobie z chorobą.

Niektóre osoby z IC / PBS okazać, że niektóre pokarmy lub napoje przynoszą ich objawów. Inni uważają żadnego związku między objawami i co jedzą.

Uczenie się jakie pokarmy powodują objawy dla Ciebie może wymagać trochę prób i błędów. Prowadzić dziennik żywności i zanotuj razy masz ból pęcherza. Pamiętnik może ujawnić, że zaostrzeń zawsze tak się dzieje, na przykład, po jeść pomidory i pomarańcze.

Prowadzenie dziennika żywności może pomóc w identyfikacji pokarmów, które powodują nawroty.

Niektórzy lekarze zalecają biorąc lek zobojętniający kwas z posiłkami. Lek zmniejsza ilość kwasu, który dostaje się do moczu.

Jeśli dokonasz zmian w diecie, należy pamiętać, aby jeść różnych zdrowej żywności.

Pęcherz przekwalifikowania jest sposobem, aby pomóc pęcherz pomieścić więcej moczu. Osoby z bólem pęcherza często wpadają w nawyk korzystania z łazienki, gdy tylko czują ból lub pilność. Następnie Czują potrzebę zrobienia, zanim pęcherz jest naprawdę pełne. Ciało może przyzwyczaić się do częstego oddawania moczu. Pęcherz przekwalifikowania pomaga pęcherz pomieścić więcej moczu przed sygnalizacji parcia na mocz.

Prowadzić dziennik pęcherza śledzić, jak robisz. Zacznij notując czasy kiedy unieważnić. Zauważ, ile czasu upływa pomiędzy pustek. Na przykład, może się okazać, że wrócisz do toalety co 40 minut.

Kto dostanie IC / PBS?

Spróbuj wyciągnąć czas pomiędzy pustek. Jeśli zwykle utratę co 40 minut, spróbuj odczekać co najmniej 50 minut przed pójściem do łazienki.

Jeżeli pęcherz staje się bolesne, można skorzystać z łazienki. Ale może się okazać, że twój pierwszy pęd do łazienki odchodzi jeśli zignorować. Znajdź sposób na relaks lub odwracają się, gdy pierwszy pęd uderzy.

Jakie badania użyje mój lekarz do diagnozowania IC / PBS?

Po kilku dniach, może być w stanie rozciągnąć czas na 60 lub 70 minut, a może się okazać, że parcie na mocz nie wrócić jak najszybciej.

Jeśli masz IC / PBS, może czuć się ostatnią rzeczą, którą chcę robić to ćwiczenie. Jednak wiele osób uważa, że ​​proste czynności, jak chodzenie lub łagodnych ćwiczeń rozciągających pomóc złagodzić objawy.

Lekarz lub pielęgniarka może zalecić ćwiczenia miednicy. Mięśnie miednicy trzymać pęcherza w miejscu i pomaga kontrolować oddawanie moczu. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego mięsień wycisnąć. Lekarz, pielęgniarka lub fizjoterapeuta może pomóc. Jednym ze sposobów na znalezienie mięśni jest wyobrazić sobie, że próbujesz zatrzymać przepuszczenie gazu. Ściśnij mięśnie chcesz użyć. Jeśli czujesz się “ciągnięcie” uczucie, musisz znaleźć odpowiednie mięśnie do ćwiczeń miednicy.

Może trzeba ćwiczenia wzmocnić te mięśnie, dzięki czemu łatwiej jest trzymać w moczu. Albo może trzeba nauczyć się rozluźnić mięśnie miednicy, jeśli napięte mięśnie są częścią ból pęcherza.

Niektóre fizjoterapeutów specjalizują się w pomaganiu ludziom bólu miednicy. Zapytaj lekarza lub pielęgniarkę, aby pomóc Ci znaleźć profesjonalną przeszkolone w dna miednicy fizykoterapii.

Stres nie powoduje IC / PBS. Ale stres może wywołać bolesne nawroty u kogoś, kto ma IC / PBS. Uczenie się na zmniejszenie stresu w swoim życiu poprzez czas na relaks każdego dnia może pomóc kontrolować pewne objawy IC / PBS.

tabletki przeciwbólowe, takie jak aspiryna, ibuprofen, lub acetominofen może pomóc kontrolować łagodny ból pęcherza. Advil i Motrin przykłady ibuprofenu. Tylenol jest przykładem acetominofen. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli czujesz potrzebę silniejszego bólu leku.

Jakie zabiegi mogą pomóc IC / PBS?

Lekarz może zalecić leki, polisiarczan pentozanu sodu, sprzedawany jako Elmiron, który został zatwierdzony do leczenia bólu IC / PBS. Być może trzeba przyjmować tego leku przez okres do 6 miesięcy zanim zauważysz poprawę. Elmiron nie działa dla każdego, ale niektóre osoby z IC / PBS znaleźli ulgę biorąc go. W przeglądarce musi być porządek lekarza dla Elmiron. Jeśli nie zauważysz poprawy objawów w ciągu 6 miesięcy, lek ten nie jest w stanie pracować.

Punkty do zapamiętania

Naukowcy są również patrząc na inne rodzaje leków. Leki, które mogą pomóc w leczeniu zgagi objawów pęcherza, zmniejszając ilość kwasu wytwarzanego w organizmie. zwiotczające mięśnie mogą zachować pęcherz z ściskając w niewłaściwym czasie. Utrzymanie mięśni pęcherza zrelaksowany pomaga złagodzić objawy IC / PBS.

Lekarz może rozciągnąć pęcherza poprzez wypełnienie go płynem. Będziesz mieć środek znieczulający, aby zapobiec ból i pomaga rozluźnić mięśnie pęcherza. Niektórzy pacjenci twierdzą, że ich objawy pomógł po tym zabiegu.

Wielu pacjentów, którzy IC / PBS ulgę po obróbce, w której ich pęcherze są wypełnione ciekłym lekiem. Lekarz prowadzi rurkę do pęcherza i powoli napełnia pęcherz z płynem, który łagodzi podrażnienia ściany pęcherza moczowego. Ciecz może być związkiem o nazwie DMSO lub roztwór zawierający heparynę i leku o nazwie bólu lidokainy.

Język przewodnik

Będzie utrzymywać płyn w pęcherzu przez około 15 minut, a następnie zwolnij go. Możesz mieć ten zabieg raz w tygodniu lub co drugi tydzień przez 1 lub 2 miesiące. Nie mogą czuć się lepiej aż do trzeciego lub czwartego leczenia.

Jeśli próbowałeś zmiany diety, ćwiczeń i leków i nic nie wydaje się pomóc, możesz pomyśleć o stymulacji nerwów. Zabieg ten wysyła łagodne impulsy elektryczne do nerwów, które kontrolują pęcherza.

Po pierwsze, można spróbować system, który wysyła impulsy za pomocą elektrod umieszczonych na skórze. Jeśli ta terapia działa dla Ciebie, można rozważyć urządzenie umieścić w swoim ciele. Urządzenie dostarcza małe impulsy energii elektrycznej nerwów wokół pęcherza.

U niektórych pacjentów, stymulacja nerwów łagodzi ból pęcherza, a także częste oddawanie moczu i pilność. Dla innych, leczenie łagodzi ból częstotliwości i nadzwyczajną, ale nie. Dla jeszcze innych pacjentów, to nie działa.

Naukowcy nie są pewni, dlaczego stymulacja nerwów działa. Niektórzy uważają, że impulsy elektryczne blokują sygnały bólowe przewożonych w nerwach. Jeśli mózg nie otrzymuje sygnału nerwów, nie czujesz bólu. Inni wierzą, że uwalnia endorfiny energii elektrycznej, które są hormony, które blokują ból w sposób naturalny.

Wszczepionego urządzenia stymulacja nerwów

W ostateczności, lekarz może sugerować operację usunięcia części lub całości pęcherza. Operacja nie leczy ból IC / PBS we wszystkich przypadkach, ale jeśli próbowali każdą inną opcję, a ból jest jeszcze do zniesienia, operacja może być brane pod uwagę.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem i rodziną na temat możliwych korzyści i skutków ubocznych.

Narodowy Instytut Cukrzycy i układ trawienny i Chorób Nerek rządowe zajęły) i innych składników theernment zumienia) prowadzą i wspierają badania w leczeniu wielu chorób i warunków.

Czym są i są one dla Ciebie ?; są częścią badania klinicznego, w samym sercu wszystkich osiągnięć medycznych. szukanie nowych sposobów zapobiegania, wykrywania lub leczenia choroby. Naukowcy wykorzystują również spojrzeć na inne aspekty opieki, takich jak poprawa jakości życia osób z chorobami przewlekłymi. Dowiedzieć się, czy są dla Ciebie.

Jakie są otwarte ?; które są obecnie otwarte i rekrutacji można oglądać w www.ClinicalTrials.

Informacja ta może zawierać treści o leki, a gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza, warunki traktują. Gdy przygotowuje zawartość ta obejmuje dostępne najbardziej aktualne informacje. Aby uzyskać najnowsze aktualizacje lub pytania na temat leków, skontaktuj się z US Food and Drug Administration wwwernment pod bezpłatny numer 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) lub odwiedzić. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

U.S.ernment nie popiera ani nie faworyzować żadnego konkretnego produktu handlowego lub spółki. Transakcja, zastrzeżone lub nazwy firm wymienione w niniejszym dokumencie są używane tylko dlatego, że są one uważane za niezbędne w kontekście informacji. Jeśli produkt nie jest wymieniony, pominięcie nie oznacza ani sugerować, że dany produkt jest niezadowalający.

Theernment pragnie podziękować; Philip Hanno, M. D., University of Pennsylvania, Edward Stanford, M. D., Centrum Chirurgii zaawansowane miednicy

czerwiec 2012