co trzeba wiedzieć o biegunce

Co trzeba wiedzieć o Biegunka

Co to jest biegunka?

Czym jest biegunka ?; Co powoduje biegunkę ?; Jakie inne objawy może mam z biegunką ?; Kiedy powinno się zobaczyć z lekarzem na biegunkę ?; Kiedy należy zabrać dziecko do opieki zdrowotnej dla biegunki ?; Jak jest przyczyną biegunki zdiagnozowano ?; Jak biegunka traktowane ?; Jedzenie, diety i żywienia; Biegunka może zapobiegać ?; Punkty do zapamiętania;

Biegunka jest częste, luźne i wodniste wypróżnienia. wypróżnienia, zwane również stolce, są odpady ciało przeszły przez odbytnicy i odbytu. Stolce zawierają to, co pozostało po tym jak twój układ pokarmowy wchłania składniki odżywcze i płyny z tego, co jesz i pijesz. Jeśli organizm nie wchłania płynów, czy twój system trawienny produkuje dodatkowych płynów, taborety będzie luźne i wodniste. Luźne stolce zawierają więcej wody, soli i minerałów i ważą więcej niż stałych stolce.

Biegunka, która trwa przez krótki czas nazywa ostrej biegunki. Ostra biegunka jest częstym problemem i zwykle trwa tylko 1 lub 2 dni, ale może to trwać dłużej. Biegunki, która trwa przez co najmniej 4 tygodnie nazywa przewlekła biegunka. Przewlekłe objawy biegunki mogą być ciągłe lub mogą one przychodzą i odchodzą.

Układ trawienny

Co powoduje biegunkę?

Przyczyny biegunki m.in.

bakterie z zanieczyszczonej żywności lub wody; wirusy, które powodują choroby takie jak grypa; pasożyty, które są malutkie organizmy znajdujące się w skażonej żywności lub wody; leki takie jak antybiotyki; Problemy rozpuszczanie niektórych pokarmów; choroby, które wpływają na żołądka, jelita cienkiego lub okrężnicy, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna; Problemy z przebiegu funkcji jelita, spowodowanych przez zaburzenia, takie jak zespół jelita drażliwego

Czasami nie powód można znaleźć. Tak długo, jak biegunka ustępuje w ciągu 1 do 2 dni, znalezienie przyczyny zwykle nie jest to konieczne.

kurcze lub ból brzucha -obszar między klatką piersiową i biodra; pilna potrzeba korzystania z toalety; Utrata kontroli jelit

Oprócz przekazywania częste, luźne stolce, inne możliwe objawy to

Możesz czuć się chory żołądek albo się odwodnić. Jeśli wirus lub bakteria jest przyczyną Twojej biegunki, może masz gorączkę i dreszcze i krwawe stolce.

będąc spragnionym; oddawanie moczu rzadziej niż zwykle; mając ciemne zabarwienie moczu; mające suchą skórę; czuć się zmęczonym; zawroty głowy lub omdlenia

Będąc odwodnione oznacza organizm nie ma wystarczającej ilości płynów, aby działać poprawnie. Za każdym razem, gdy wypróżnienia, tracisz płyny. Biegunka powoduje utratę nawet więcej płynów. Również utratę sole i składniki mineralne, takie jak chlorek sodu i potasu. Te sole i minerały wpływają na ilość wody, która pozostaje w organizmie.

o suchość w jamie ustnej i języka; płacz bez łez; nie mając na mokro pieluchy przez 3 godziny lub więcej; mając zapadnięte oczy, policzki, lub słabość w czaszce; mający wysoką gorączkę; jest bardziej zepsuty niż zwykle lub senność

Odwodnienie może być poważne, zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym.

Objawy odwodnienia u dorosłych są

Objawy odwodnienia u niemowląt i małych dzieci

Również, gdy ludzie są odwodnione, ich skóra nie spłaszcza wróciło do normy od razu po delikatnie szczypał i zwolniony.

Jakie inne objawy mogą Mam biegunkę?

Powinna pojawić się z lekarzem, jeśli którykolwiek z następujących objawów

Biegunka często odchodzi sam, ale może to być oznaką poważniejszego problemu.

Zabierz swoje dziecko do opieki zdrowotnej od razu, jeśli dziecko ma którykolwiek z poniższych objawów

Dzieci z biegunką odwodnienie znacznie łatwiej niż dorośli. Szybkie przesyłanie leczenie jest najważniejsze, jeśli dziecko jest 6 miesięcy lub mniej.

Aby znaleźć przyczynę biegunki, usługodawca opieki zdrowotnej może

Jeśli masz przewlekłą biegunkę, Twój usługodawca opieki zdrowotnej może wykonywać inne badania w poszukiwaniu oznak choroby.

Biegunka jest traktowana przez zastąpienie utraconych płynów, soli i minerałów, aby zapobiec odwodnieniu.

Lekarstwa, aby zatrzymać biegunkę może być pomocne w niektórych przypadkach. Leki można kupić bez recepty bez recepty należą Loperamid (Imodium) i salicylan bizmutu (Pepto-Bismol, Kaopectate). Przerywać przyjmowania tych leków, jeśli objawy nasilą się lub jeśli biegunka trwa dłużej niż 2 dni. Jeśli masz krwawą biegunkę, nie należy używać over-the-counter leki biegunka. Leki te mogą trwać dłużej biegunkę. Świadczeniodawcy zazwyczaj przepisują antybiotyki zamiast.

Kiedy powinno się zobaczyć z lekarzem na biegunkę?

Over-the-counter leki na biegunkę może być niebezpieczne dla niemowląt i dzieci. Porozmawiaj z lekarzem przed podaniem dziecku te leki.

objawy odwodnienia; biegunki dłużej niż 2 dni; silny ból w jamie brzusznej lub odbytnicy; gorączka z 102 stopni lub wyższej; stolce zawierające krew lub ropę; stolce, które są czarne i smoliste

objawy odwodnienia; biegunki dłużej niż 24 godzin; gorączka z 102 stopni lub wyższej; stolce zawierające krew lub ropę; stolce, które są czarne i smoliste

przeprowadzić badanie lekarskie; zapytać o wszelkich przyjmowanych lekach; przetestować stolcu lub krew szukać bakterie, pasożyty lub inne objawy choroby lub zakażenia; poprosi przestać jeść niektórych pokarmów, aby zobaczyć, czy biegunka odchodzi

Dorośli powinni pić wodę, soki owocowe, napoje sportowe, napoje gazowane bez kofeiny i słone buliony .; Dzieci powinny pić doustne roztwory nawadniające specjalna napojów, które zawierają sole i minerały, aby zapobiec odwodnieniu. Napoje te zawierają Pedialyte, Naturalyte, Infalyte i CeraLyte. Napoje te są sprzedawane w większości sklepów spożywczych i aptekach.

Banany; zwykły ryż; gotowane ziemniaki; toast; krakersy; gotowane marchew; Pieczony kurczak bez skóry lub tłuszczu

Kiedy należy zabrać dziecko do opieki zdrowotnej na biegunkę?

Aby zapobiec odwodnieniu, gdy masz biegunkę, ważne jest, aby pić dużo wody, ale też trzeba pić płynów, które zawierają chlorek sodu i potasu.

Napoje z kofeiną, takich jak kawa i cola; wysokiej zawartości tłuszczu lub tłustej żywności, takich jak smażone żywności; żywność z wielu włókien, takie jak owoce cytrusowe; słodkie pokarmy, takie jak ciastka i ciasteczka

Nie pij wody z kranu, używać wody z kranu do mycia zębów lub użyj kostek lodu wykonane z wody z kranu .; Nie jeść i nie pić niepasteryzowane mleko lub przetwory mleczne .; Nie jeść surowych owoców i warzyw, chyba że mogą być obrane i im obierać sobie .; Nie jedz surowego lub rzadkie mięso i ryby .; Nie jem mięsa lub skorupiaków, które nie jest gorąco, kiedy służył wam .; Nie jeść sprzedawane przez ulicznych sprzedawców.

Jeśli pewna żywność jest przyczyną biegunki, starają się go unikać.

Podczas lub po epizodzie biegunkę, niektórzy ludzie mają problemy z trawieniem laktozy, cukru mleka i przetworów mlecznych. Jednakże, może być w stanie strawić jogurt. Samo jedzenie jogurtu z aktywnymi, żywych kultur bakterii mogą nawet pomóc poczuć się lepiej szybciej.

Gdy dzieci mają biegunkę, należy kontynuować karmienie piersią lub karmienie mieszanką jak zwykle.

Po miały biegunkę spowodowaną przez wirus, problemy rozpuszczanie laktozy może trwać do 4 do 6 tygodni. Możesz mieć biegunkę przez krótki czas po tym jeść ani pić mleko lub przetwory mleczne.

Dwa rodzaje biegunki może być prevented- biegunkę rotawirusa i biegunki podróżnych.

Jak jest przyczyną biegunki zdiagnozowana?

Dwie szczepionki RotaTeq i Rotarix, chronić przed rotawirusem-wspólnej wirusem powodującym biegunki u niemowląt i dzieci. Preparat podaje się niemowlętom w trzech dawek w 2, 4 i 6 miesiącach życia. Rotarix w dwóch dawkach. Pierwszą dawkę podaje się, gdy dziecko jest w wieku 6 tygodni, a drugi jest podana co najmniej 4 tygodnie później, ale przed dzieckiem wynosi 24 tygodni. Aby dowiedzieć się więcej na temat szczepionek przeciw rotawirusom, rozmawiać z Twojego dziecka opieki zdrowotnej. Można również znaleźć więcej informacji na stronie internetowej theernment rotawirusa szczepień w www./vaccines/vpd-vac/rotavirus.

Jak biegunka leczyć?

RotaTeq i Rotarix tylko zapobiega biegunkę spowodowaną przez rotawirusy. Dzieci, które zostały zaszczepione nadal mogą dostać biegunki z innej przyczyny.

Ludzie mogą wystąpić biegunki podróżnych podczas wizyty w rozwoju obszarów świata, takich jak Ameryce Łacińskiej, Afryce i południowej Azji. biegunki podróżnych jest spowodowane przez spożywanie jedzenia i wody, który zawiera szkodliwe bakterie, wirusy, pasożyty lub picia.

Odżywianie, dieta i odżywianie

Można zapobiec biegunki podróżnych będąc ostrożnym

Czy biegunka zapobiec?

Można pić wodę mineralną, gazowane napoje bezalkoholowe i gorące napoje, takie jak kawa i herbata.

Przed wyjazdem poza Stanami Zjednoczonymi, należy porozmawiać z lekarzem. Twój lekarz może zalecić przyjmowanie leku z tobą. W niektórych przypadkach, biorąc antybiotyki przed wyjazdem może pomóc w zapobieganiu biegunce podróżnych. I wczesne leczenie antybiotykami może skrócić odcinek biegunki podróżnych.

Narodowy Instytut Cukrzycy i układ trawienny i Chorób Nerek rządowe zajęły) i innych składników theernment zumienia) prowadzą i wspierają badania w leczeniu wielu chorób i warunków.

Czym są i są one dla Ciebie ?; są częścią badania klinicznego, w samym sercu wszystkich osiągnięć medycznych. szukanie nowych sposobów zapobiegania, wykrywania lub leczenia choroby. Naukowcy wykorzystują również spojrzeć na inne aspekty opieki, takich jak poprawa jakości życia osób z chorobami przewlekłymi. Dowiedzieć się, czy są dla Ciebie.

Punkty do zapamiętania

Jakie są otwarte ?; które są obecnie otwarte i rekrutacji można oglądać w www.ClinicalTrials.

Język przewodnik

Informacja ta może zawierać treści o leki, a gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza, warunki traktują. Gdy przygotowuje zawartość ta obejmuje dostępne najbardziej aktualne informacje. Aby uzyskać najnowsze aktualizacje lub pytania na temat leków, skontaktuj się z US Food and Drug Administration wwwernment pod bezpłatny numer 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) lub odwiedzić. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

U.S.ernment nie popiera ani nie faworyzować żadnego konkretnego produktu handlowego lub spółki. Transakcja, zastrzeżone lub nazwy firm wymienione w niniejszym dokumencie są używane tylko dlatego, że są one uważane za niezbędne w kontekście informacji. Jeśli produkt nie jest wymieniony, pominięcie nie oznacza ani sugerować, że dany produkt jest niezadowalający.

brzucha (AB-doh-men)

antybiotyki (AN-tee-by-OT-iks)

odbytu (AY-nuhss)

Bakterie (bak-TIHR-EE-uh)

Chlorek (KLOR oczach)

dwukropek (KOH-lon)

odwodniony (dee-HY-bryka-ted)

biegunka (DY-uh-uh-REE)

Jelito (in-TESS-cyna)

pasożyty (para-uh-syts)

potasu (poh-TASS-ee-uhm)

odbytnicy (REK-tuhm)

rotawirus (ROH-tuh-VY-ruhs)

sodu (SOH-dee-uhm)

niepasteryzowane (uhn-PASS-tyoor-eyezd)

Szczepionki (VAK-SEENZ)

wirusy (VY-ruhss-EZ)

Theernment pragnie podziękować; Mark donowitz, M. D., Johns Hopkins University School of Medicine, John S. Fordtran, M. D., Baylor University Medical College, Joe Surratt trawiennych Center of Excellence, University of Virginia, Charlottesville

listopad 2013