co to jest zespół hipowentylacji otyłości?

Otyłość hipowentylacja (HI-PO-ven-TIH-LA-Shun) zespół (BHP) jest zaburzeniem oddychania, który dotyka niektóre osoby otyłe. W bhp, słabe wyniki w oddychaniu zbyt dużo dwutlenku węgla (hipowentylacja) i zbyt mało tlenu we krwi (hipoksemii).

BHP czasami nazywany zespołem Pickwicka.

Aby zrozumieć, BHP, pomaga zrozumieć, jak działają płuca. Kiedy oddychamy, powietrze przechodzi przez nos i usta do tchawicy. Następnie powietrze przemieszcza się do pęcherzyków płuc. Te worki są nazywane pęcherzyki (al-VEE-Uhl oczu).

Przegląd

Małych naczyń krwionośnych zwanych naczyń włosowatych (KAP-ih-Lare-EES) prowadzony przez ściany pęcherzyków. Gdy powietrze dociera do pęcherzyków powietrza, tlen przechodzi przez ścianki sac powietrza do krwi w naczyniach włosowatych. W tym samym czasie przesuwa się dwutlenku węgla z naczyń włosowatych do pęcherzyków. Proces ten nazywany jest wymiana gazowa.

Perspektywy

U osób, które mają BHP, ubogich oddech uniemożliwia prawidłową wymianę gazową. W rezultacie poziom dwutlenku węgla we krwi wzrasta. Ponadto, poziom tlenu we krwi spada.

Zmiany te mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak obrzęk nóg (e-DE-mAh), nadciśnienie płucne (PULL-mun-ary HI-per-TEN-Shun), płucnego (Pul-ble-NAL-E), i wtórne erytrocytoza (eh-RITH-ro-si-toe-sis). Nieleczony, BHP może być nawet śmiertelne.

Przyczyną bhp nie jest w pełni znana. Naukowcy uważają, że niektóre czynniki mogą ze sobą współpracować, aby spowodować zaburzenia.

Wielu ludzi, którzy BHP mają także obturacyjny bezdech senny. Obturacyjny bezdech senny jest powszechnym zaburzeniem, w którym załamuje się w drogach oddechowych i są blokowane w czasie snu. Powoduje to przerwy w oddychaniu lub płytkich oddechów podczas snu.

Obturacyjny bezdech senny zakłóca sen i sprawia, abyś czuł się bardzo zmęczony w ciągu dnia. (Aby uzyskać więcej informacji, należy przejść do zagadnień związanych ze zdrowiem bezdech senny artykułu).

Lekarzy w leczeniu BHP na wiele sposobów. Jednym z nich jest z CPAP (PAP) osiowe, które są wykorzystywane w czasie snu.

Terapia PAP wykorzystuje łagodne ciśnienie powietrza, aby utrzymać drogi oddechowe otwarte. Lekarz może zalecić CPAP (ciągłe CPAP) lub BiPAP (bilevel CPAP).

Jeśli lekarz przepisze terapii PAP, będziesz pracować z kimś z dostawcą sprzętu do domu, aby wybrać CPAP lub maszyny BiPAP. Dostawca wyposażenia domu pomoże Ci wybrać maszynę opartą na receptę i funkcje, które spełniają Twoje potrzeby.

Inne zabiegi w zakresie BHP obejmują respiratora (Wen-til-a-Tor) wsparcie i leki. (A wentylator jest maszyną, która wspomaga oddychanie).

BHP występuje z otyłością, więc lekarz może polecić utratę wagi jako część swojego planu leczenia. Skuteczne odchudzanie często wymaga wyznaczania celów i dokonywania zmian w stylu życia, takich jak po zdrowej diety i aktywności fizycznej.

BHP może prowadzić do innych poważnych problemów zdrowotnych, więc po plan leczenia jest bardzo ważne. Twój zespół opieki zdrowotnej, dostawcy sprzętu do domu, a rodzina może pomóc w zarządzaniu leczenia.

Słuchajcie ludzie mówią o ich wyzwania i sukcesy osiągnięcie i utrzymanie zdrowej wagi w serialu HBO Filmów Dokumentalnych “The Weight of the Nation”, który miał premierę w maju 2012 roku.

Seria filmowa reflektory nauka za otyłość i jak to wpływa na zdrowie narodu. Oglądaj serial, aby nauczyć obywateli, grup i politycy pracują, aby dokonać zmian w swoich społecznościach. Folie stream darmo na stronie internetowej HBO.

Aby dowiedzieć się więcej o serii filmowej i powiązanej kampanii świadomości publicznej, w tym jak obsługiwać lokalny przesiewowe idź do www / Zdrowie /; andweightofthenation.