co to jest bezdech senny?

bezdech senny (AP-ne-ach) jest częstym zaburzeniem, w którym masz jedną lub więcej przerw w oddychaniu lub płytkich oddechów podczas snu.

Oddechowe przerwy mogą trwać od kilku sekund do kilku minut. Mogą wystąpić 30 razy lub więcej na godzinę. Zazwyczaj normalne oddychanie następnie uruchamia ponownie, czasami z głośnym dźwiękiem parsknięciem lub zadławienia.

Bezdech senny jest zwykle przewlekłe (trwają) warunek, który zakłóca sen. Gdy przerwy w oddychaniu lub staje się płytkie, będziesz często wyjść z głębokiego snu i do płytkiego snu.

Przegląd

W efekcie, jakość snu jest słaba, co sprawia, że ​​zmęczenia w ciągu dnia. Bezdech senny jest wiodącą przyczyną nadmiernej senności w ciągu dnia.

Perspektywy

Bezdech senny często pozostaje nierozpoznana. Lekarze zwykle nie może wykryć stan podczas rutynowych wizyt w gabinecie. Ponadto, nie ma badanie krwi może pomóc zdiagnozować chorobę.

Większość ludzi, którzy mają bezdech senny nie wie, że ma go, ponieważ występuje tylko podczas snu. Partner członek rodziny lub łóżko może być pierwszy zauważy objawy bezdechu sennego.

Najczęstszym typem bezdechu sennego jest obturacyjny bezdech senny. W tym stanie, w drogach oddechowych lub zwija blokuje się w czasie snu. To powoduje spłycenie oddechu lub oddychaniu pauz.

Podczas próby oddychać, każdy powietrze przeciska się obok blokady może spowodować głośne chrapanie. Obturacyjny bezdech senny występuje częściej u osób z nadwagą, ale może dotknąć każdego. Na przykład, małe dzieci, które zostały powiększone tkanki migdałków w ich gardłach mogą mieć bezdechu obturacyjnego.

Poniższa animacja pokazuje jak obturacyjny bezdech senny występuje. Kliknij przycisk “Start”, aby odtworzyć animację. W mowie i piśmie wyjaśnienia są zaopatrzone w każdej ramce. Za pomocą przycisków w prawym dolnym rogu, aby wstrzymać, ponownie uruchomić lub odtworzyć animację, lub użyć paska przewijania poniżej przycisków, aby przechodzić między klatkami.

Zainstalować.

Animacja pokazuje dróg oddechowych można zwinąć i blokuje przepływ powietrza do płuc, powodując bezdechu sennego.

Centralny bezdech senny jest mniej popularny rodzaj bezdechu sennego. Zaburzenie to występuje wtedy, gdy obszar mózgu, który kontroluje oddech nie wysyła odpowiednie sygnały do ​​mięśni oddechowych. W rezultacie, można dokonać wszelkich starań, aby oddychać przez krótkie okresy czasu.

Centralny bezdech senny może dotknąć każdego. Jednakże, jest to bardziej powszechne u ludzi, którzy mają pewne schorzenia lub wykorzystania pewnych leków.

Centralny bezdech senny może wystąpić obturacyjnego bezdechu sennego lub samotnie. Chrapanie zwykle nie zdarza się z centralnym bezdechu sennego.

Ten artykuł skupia się głównie na obturacyjny bezdech senny.

Nieleczony bezdech senny może

Bezdech senny jest przewlekłą chorobą, która wymaga długoterminowego zarządzania. Zmiany w stylu życia, ustniki, zabiegi chirurgiczne, aparaty do oddychania i może z powodzeniem w leczeniu bezdechu sennego u wielu ludzi.

W tym dr Susan Redline Harvard Medical School / Brigham Hospital damska omawia jej ciągłe badania bezdechu we śnie. Bezdech senny jest częstym zaburzeniem, które może zwiększyć ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar mózgu, zaburzenia rytmu serca (nieregularne bicie serca), niewydolność serca, otyłość i cukrzycę.

Jednym z projektów, dr Redline, The Heartbeat badaniu jest porównanie metod leczenia bezdechu sennego, aby zobaczyć, czy oni obniżyć ryzyko chorób serca. Wyniki tych badań, który jest finansowany przez ustawę Recovery i Reinwestowanie amerykańskiej 2009 roku, może przyczynić się do zmniejszenia liczby zgonów z ataków serca i udarów mózgu.

To pokazuje, jak Jim, ojciec dwóch dziewczynek, poradziła sobie z posiadaniem bezdechu sennego. Objawy takie jak budzi się zmęczony i zasypianie podczas jazdy na długich dystansach wykonany Jim chodzi o jego zdrowie. Choć Jim spał, jego żona zauważył chrapanie i długie okresy ciszy obserwowani przez westchnienia.

Chcąc lepszą jakość życia, Jim szukał porady swojego lekarza, który zalecił badanie snu. W wyniku badań snu Jim zdiagnozowano ciężkiego obturacyjnego bezdechu sennego i wyznaczonym leczenia maszyny CPAP. CPAP zapewnia łagodne ciśnienie powietrza, aby utrzymać drogi oddechowe otwarte podczas snu.

Jim wyjaśnia, że ​​dostosowanie się do leczenia CPAP trudno było na początku, a jego niezdolność do trzymać się leczenia doprowadziło do większej liczby objawów. Jednak po regularnego korzystania z urządzenia CPAP, Jim czuje się lepiej i ma więcej energii do wykonania czynności z jego dziećmi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat życia z bezdech senny i zarządzania, należy przejść do zagadnień związanych ze zdrowiem bezdech senny artykułu.

Zaburzenia snu i mało snu: Poprawa zdrowia poprzez badania

Komunikat dotyczący dyrektora