co powoduje zespół niespokojnych nóg?

Badania wskazują, że główną przyczyną zespołu niespokojnych nóg (RLS) jest wadliwe stosowanie żelaza lub brak żelaza w mózgu. Mózg wykorzystuje żelaza do dopaminy chemiczną (DO-meen PAH) i kontrolować inne czynności mózgu. Dopamina działa w obszarach mózgu, które kontrolują ruch.

Wiele warunki mogą wpływać na ile żelaza w mózgu lub w jaki sposób jest on wykorzystywany. Warunki te obejmują niewydolność nerek, choroba Parkinsona, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, w czasie ciąży, i niedobór żelaza. Wszystkie te warunki zwiększają ryzyko RLS.

Ludzie, których członkowie rodziny mają RLS są również bardziej narażone na rozwój choroby. Sugeruje to, że genetyczne mogą przyczyniać się do wadliwego stosowania żelaza lub niedobór żelaza w mózgu, który wyzwala RLS.

Wadliwy Korzystanie z żelaza lub brak żelaza

uszkodzenie nerwów w kończynach dolnych lub stopach, a czasami w ramionach i rękach mogą spowodować lub pogorszyć RLS. Liczne stany mogą być przyczyną tego typu uszkodzenia nerwów, w tym cukrzycy.

Uszkodzenie nerwu

Niektóre leki mogą powodować RLS. Należą do nich niektóre

objawy RLS zazwyczaj lepiej lub mogą nawet pójść dalej, jeśli lek jest zatrzymany.

Niektóre substancje, takie jak alkohol i tytoń, a także może wywołać lub nasilić objawy RLS. Objawy mogą uzyskać lepsze lub odejść, jeżeli substancje zostały zatrzymane.

Leki i substancje