co powoduje, że nadwaga i otyłość?

Brak równowagi energetycznej najczęściej powoduje nadwagę i otyłość. Bilans energetyczny oznacza, że ​​w dziedzinie energii równa swój OUT energii.

Energię w to ilość energii lub kalorii można uzyskać od żywności i napojów. Energia OUT to ilość energii organizm wykorzystuje na takie rzeczy jak oddychanie, trawienie, a bycie aktywnym fizycznie.

Aby utrzymać zdrową wagę, twoja energia IN i OUT nie trzeba zrównoważyć dokładnie, na co dzień. To bilans z czasem, który pomaga utrzymać zdrową wagę.

Brak równowagi energetycznej

Nadwaga i otyłość zdarzyć się w czasie, gdy trochę więcej kalorii niż używać.

Inne przyczyny

Wielu Amerykanów nie są bardzo aktywni fizycznie. Jednym z powodów jest to, że wielu ludzi spędza czasu przed telewizorami i komputerami robi czynności pracy, szkolnych i rekreacyjnych. W rzeczywistości, więcej niż 2 godziny dziennie w regulaminowym czasie oglądania telewizji jest związana z nadwagą i otyłością.

Inne powody, dla których nie jest aktywna to: poleganie na samochody zamiast chodzić, mniej wymagania fizyczne w miejscu pracy lub w domu ze względu na nowoczesnej technologii i udogodnień, i brak zajęć wychowania fizycznego w szkołach.

Ludzie, którzy są nieaktywne są bardziej skłonni do przybierania na wadze, ponieważ nie spalić kalorie, które podejmują się od żywności i napojów. Nieaktywny tryb życia zwiększa również ryzyko choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, raka jelita grubego, i innych problemów zdrowotnych.

Nasze środowisko nie obsługuje zdrowych nawyków, w rzeczywistości zachęca do otyłości. Kilka powodów m.in.

Badania bliźniąt jednojajowych, które zostały podniesione siebie pokazać, że geny mają silny wpływ na masę danej osoby. Nadwaga i otyłość mają tendencję do uruchomienia w rodzinach. Szanse nadwaga są większe, jeśli jeden lub oba z twoich rodziców ma nadwagę lub otyłość.

Twoje geny mogą mieć również wpływ na ilość tłuszczu przechowywane w organizmie, gdzie na swoim ciele noszenia dodatkowego tłuszczu. Ponieważ rodziny również dzielić nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej, istnieje powiązanie między genami a środowiskiem.

Dzieci przyjmują nawyki swoich rodziców. Dziecko, które ma nadwagę rodziców, którzy jedzą wysokokalorycznych pokarmów i nieaktywnych najprawdopodobniej nadwagi też. Jednakże, jeśli rodzina przyjmuje zdrowej żywności i aktywności fizycznej nawyki, szanse dziecka z nadwagą lub otyłością jest zmniejszona.

Niektóre problemy hormonalne mogą powodować nadwaga i otyłość, niedoczynność tarczycy, takich jak (niedoczynność tarczycy), zespół Cushinga i zespół policystycznych jajników (PCOS).

Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy. Brak hormonów tarczycy spowalnia swój metabolizm i powodują przyrost masy ciała. Będziesz także czuć się zmęczony i słaby.

Zespół Cushinga jest chorobą, w której nadnercza organizmu wytwarzają zbyt duże ilości hormonu kortyzolu. Zespół Cushinga może również pojawić się, gdy dana osoba ma duże dawki niektórych leków, takich jak prednizon, przez długie okresy.

Ludzie, którzy mają syndrom Cushinga, przyrost masy ciała, mają otyłość górnej części ciała, zaokrągloną twarz, tłuszcz wokół szyi i cienkie ramiona i nogi.

PCOS jest chorobą, która dotyka około 5-10 procent kobiet w wieku rozrodczym. Kobiety, które mają PCOS częściej są otyłe, mają nadmierny wzrost włosów i mają problemy z płodnością i inne problemy zdrowotne. Problemy te wynikają z wysokich poziomów hormonów zwanych androgeny.

Niektóre leki mogą powodować zwiększenie masy ciała. Leki te obejmują niektóre kortykosteroidy, leki przeciwdepresyjne i leki napadów.

Leki te mogą spowolnić tempo, w jakim organizm spala kalorie, zwiększenie apetytu, lub powodują swoje ciało, aby trzymać się dodatkową wodę. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do zwiększenia masy ciała.

Niektórzy ludzie jedzą więcej niż zwykle, kiedy się nudzisz, zły lub podkreślił. W miarę upływu czasu, przejadanie prowadzi do nadwagi i może powodować nadwagi lub otyłości.

Niektórzy ludzie przybierają na wadze po zaprzestaniu palenia. Jednym z powodów jest to, że jedzenie często smakuje i pachnie lepiej po rzuceniu palenia.

Innym powodem jest to, ponieważ nikotyna zwiększa tempo, w jakim organizm spala kalorie, więc spalamy mniej kalorii, kiedy przestać palić. Jednak palenie jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, i wychodzenie jest ważniejsza niż ewentualnej nadwagi.

Jak się starzeć, to mają tendencję do utraty mięśni, zwłaszcza jeśli jesteś mniej aktywny. Utrata mięśni może spowolnić tempo, w jakim organizm spala kalorie. Jeśli nie zmniejszyć spożycie kalorii, jak będziesz starszy, może przybrać na wadze.

Midlife przyrost masy ciała u kobiet, głównie z powodu starzenia się i stylu życia, ale menopauza odgrywa również rolę. Wiele kobiet zyskać około 5 funtów w okresie menopauzy i mają więcej tłuszczu wokół talii niż to miało miejsce wcześniej.

W czasie ciąży kobiety przybierają na wadze, aby wspierać wzrost i rozwój swoich dzieci. Po porodzie, niektóre kobiety uważają, że trudno jest schudnąć. Może to prowadzić do nadwagi lub otyłości, w szczególności po kilku ciąż.

Badania wskazują, że brak snu zwiększa ryzyko otyłości. Na przykład, w jednym badaniu nastolatków wykazały, że z każdą godzinę snu stracił, szanse stania otyłych wzrosła. Brak snu zwiększa ryzyko otyłości w innych grupach wiekowych, jak również.

Ludzie, którzy śpią mniej godzin również wydają się preferować spożywanie żywności, które są wyższe kalorii i węglowodanów, co może prowadzić do przejadania się, przyrost masy ciała i otyłością.

Komunikat dotyczący dyrektora

Sen pomaga utrzymać zdrową równowagę hormonów, które sprawiają, że czujesz się głodny (greliny) lub pełnej (leptyny). Jeśli nie wyspać, poziom greliny idzie w górę, a poziom leptyny spada. To sprawia, że ​​czujesz się bardziej głodny niż kiedy jesteś wypoczęty.

Sen wpływa również, jak twoje ciało reaguje na działanie insuliny, hormonu, który reguluje poziom glukozy we krwi (cukru). Brak wyników spać w wyższym niż normalnie poziomem cukru we krwi, co może zwiększyć ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Aby uzyskać więcej informacji, należy przejść do zagadnień związanych ze zdrowiem brak snu i art Niedobór.

To pokazuje, że nawet kilka nadwaga może mieć wpływ na zdrowie i życie więcej, niż może się wydawać. Przeciętni ludzie w parku-nie-aktorzy proszeni są o nosić piaskiem 10 funtów i zgłosić jak dodał waga wpływa na ich życie i ich zdolność do wykonywania normalnych, codziennych czynności.

Słuchajcie ludzie mówią o ich wyzwania i sukcesy osiągnięcie i utrzymanie zdrowej wagi w serialu HBO Filmów Dokumentalnych “The Weight of the Nation”, który miał premierę w maju 2012 roku.

Seria filmowa reflektory nauka za otyłość i jak to wpływa na zdrowie narodu. Oglądaj serial, aby nauczyć obywateli, grup i politycy pracują, aby dokonać zmian w swoich społecznościach. Folie stream darmo na stronie internetowej HBO.

Aby dowiedzieć się więcej o serii filmowej i powiązanej kampanii świadomości publicznej, w tym jak obsługiwać lokalny przesiewowe idź do www / Zdrowie /; andweightofthenation.