co powoduje niedokrwistość złośliwą?

niedokrwistość złośliwą jest spowodowany przez brak czynnika wewnętrznego lub z innych przyczyn, takich jak zakażenia, chirurgii, leków lub diety.

czynnikiem nieodłącznym jest białkiem wykonane w żołądku. To pomaga organizmowi wchłonąć witaminy B12. U niektórych osób reakcja autoimmunologiczna powoduje brak czynnika wewnętrznego.

Odpowiedzi autoimmunologicznej występuje wtedy, gdy układ odpornościowy wytwarza przeciwciała (białka), że przez pomyłkę atak i uszkodzenie tkanek lub komórek organizmu.

Brak czynnika wewnętrznego

W niedokrwistości złośliwej, organizm wytwarza przeciwciała, które atakują i niszczą ciemieniowej (PA-RI-eh-Tal) komórek. Te komórki linii żołądka i uczynić czynnik wewnętrzny. Dlaczego występuje ten autoimmunologiczną odpowiedź nie jest znana.

Inne przyczyny

W wyniku ataku, żołądek przestaje co czynnik wewnętrzny. Bez czynnika wewnętrznego, twoje ciało nie może się poruszać witaminy B12 przez jelito cienkie, gdzie jest wchłaniany. To prowadzi do niedoboru witaminy B12.

Brak czynnika wewnętrznego może również wystąpić, jeśli miałeś części lub całości żołądka chirurgicznie usunięte. Ten typ operacji zmniejsza liczbę komórek okładzinowych dostępnych aby czynnik wewnętrzny.

Rzadko, dzieci rodzą się z dziedziczną chorobą, która uniemożliwia ich ciała od podejmowania czynnik wewnętrzny. To zaburzenie nazywa się wrodzoną niedokrwistość złośliwą.

niedokrwistość złośliwą ma również inne przyczyny, oprócz braku czynnika wewnętrznego. Zaburzenia wchłaniania w jelicie cienkim i diety brak witaminy B12, to mogą prowadzić do anemii złośliwej.

Czasami występuje niedokrwistość złośliwa, bo organizmu jelito cienkie nie może prawidłowo wchłaniać witaminy B12. Może to być wynikiem

Niektórzy ludzie niedokrwistość złośliwą, ponieważ nie ma wystarczającej ilości witaminy B12 w diecie. Ta przyczyna niedokrwistości złośliwej jest mniej powszechne niż w przypadku innych przyczyn.

Dobre źródła żywności witaminy B12 należą

Ścisłe wegetarianie, którzy nie jedzą żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego lub mleczne i nie przyjmować witaminę B12 są na ryzyko niedokrwistości złośliwej.

Niemowlęta karmione piersią ścisłych wegetarian matek są również narażeni na ryzyko wystąpienia niedokrwistości złośliwej. Te dzieci mogą rozwijać niedokrwistość ciągu kilku miesięcy od narodzin. To dlatego, że nie miał wystarczająco dużo czasu, aby przechowywać witaminy B12 w organizmie. Lekarze traktują te niemowlęta z suplementów witaminy B12.

Inne grupy, takie jak osoby starsze i ludzi, którzy cierpią z powodu alkoholizmu, a także mogą być narażeni na ryzyko wystąpienia niedokrwistości złośliwej. Ci ludzie nie mogą uzyskać odpowiednie składniki odżywcze w diecie.