co powoduje, idiopatyczne zwłóknienie płuc?

Czasami lekarze mogą dowiedzieć się, co jest przyczyną włóknienia płuc (bliznowacenie płuc). Na przykład, narażenie na zanieczyszczenia środowiska i niektórych leków może powodować choroby.

zanieczyszczenia środowiska obejmują pyły nieorganiczne (pyły krzemionki i twardy metal) i pyłu organicznego (bakterie i białek zwierzęcych).

Leki, które są znane powodować włóknienie płuc u niektórych osób to nitrofurantoiną (antybiotyk), amiodaron (lek serca), metotreksat i bleomycyna (oba leki chemioterapii), i wiele innych leków.

W większości przypadków jednak, że przyczyną powstawania blizn płuc nie jest znana. Przypadki te są nazywane idiopatyczne włóknienie płuc (IPF). Z IPF, lekarze uważają, że coś wewnątrz lub na zewnątrz ataków płuc je raz po raz z upływem czasu.

Ataki te ranią płuca i blizny tkanki wewnątrz i pomiędzy pęcherzyków. To sprawia, że ​​trudniej jest tlen przechodzi przez ścianki sac powietrza do krwioobiegu.

Następujące czynniki mogą zwiększać ryzyko IPF

Genetyka może również odgrywać rolę w powstawaniu IPF. Niektóre rodziny mają co najmniej dwóch członków, którzy IPF.

Naukowcy odkryli, że 9 na 10 osób, które mają IPF mają także choroby refluksowej przełyku (GERD). GERD jest stanem, w którym kwas z żołądka cofa się do gardła.

Niektórzy ludzie, którzy mają GERD może być regularnie oddychać maleńkich kropel kwasu z ich żołądków. Kwas może uszkodzić swoje płuca i doprowadzić do IPF. Potrzebne są dalsze badania w celu potwierdzenia tej teorii.