co ludzie wychodzące z alkoholizmu wiedzieć o osteoporozie

Alkoholizm i odzyskiwanie

Według National Institute on Alcohol Abuse i alkoholizm (NIAAA), około 17 milionów dorosłych w wieku od 18 i starsze mają zaburzeń spowodowanych używaniem alkoholu. Alkoholizm jest chorobą charakteryzującą się uzależnienia od alkoholu. Ponieważ alkohol wpływa na niemal każdy narząd w organizmie, przewlekłe nadużywanie alkoholu jest związane z wieloma poważnymi problemami zdrowotnymi, w tym zapalenie trzustki, choroby wątroby, choroby serca, raka i osteoporozy.

Utrzymanie trzeźwości jest niewątpliwie najważniejszym celem zdrowotnej dla osób wychodzących z alkoholizmu. Jednak uwagę na inne aspekty zdrowia, w tym zdrowia kości, może zwiększyć prawdopodobieństwo zdrową przyszłość, wolną od niszczących skutków osteoporozy i złamań.

Osteoporoza to stan, w której kości stają się rzadsze i bardziej narażone na pęknięcia. Złamania osteoporozę może prowadzić do znacznego cierpienia i niepełnosprawności. W Stanach Zjednoczonych ponad 53 milionów ludzi, albo już na osteoporozę lub są w grupie wysokiego ryzyka ze względu na niską masą kostną.

Czynniki ryzyka rozwoju osteoporozy m.in.

Osteoporoza często można zapobiec. Jest znany jako cichy choroby, ponieważ jeśli niewykryte, utrata masy kostnej może się rozwijać przez wiele lat bez objawów aż do wystąpienia złamania. Osteoporoza została wywołana chorobą dzieciństwa ze starymi konsekwencje wiekowych z powodu budowy zdrowych kości w swojej młodości pomaga zapobiegać osteoporozie i złamaniom w późniejszym życiu. Jednak nigdy nie jest za późno, aby przyjąć nowe nawyki dla zdrowych kości.

Alkohol wpływa negatywnie na zdrowie kości z kilku powodów. Po pierwsze, nadmierne alkohol zaburza równowagę wapnia, niezbędnego składnika odżywczego dla zdrowych kości. To również zwiększa poziom hormonu przytarczyc, które z kolei zmniejszają rezerwy wapnia w organizmie. Bilans wapnia dalej rozrywana przez właściwości alkoholu wpływają na wytwarzanie witaminy D, witaminy niezbędnej do wchłaniania wapnia.

Ponadto, przewlekłe nadużywanie alkoholu może spowodować niedobory hormonów u mężczyzn i kobiet. Mężczyźni z alkoholizmem powodowałyby mniej testosteronu, hormonu związanego z produkcją osteoblasty (komórki, które stymulują tworzenie kości). U kobiet, przewlekłej ekspozycji Alkohol często powoduje nieregularne cykle miesiączkowe, czynnik, który obniża poziom estrogenów, co zwiększa ryzyko wystąpienia osteoporozy. Ponadto, poziom kortyzolu są zwykle podwyższona u osób z alkoholizmu. Kortyzol jest znane, aby zmniejszyć tworzenie się kości i wzrost niszczenia kości.

Ze względu na działanie alkoholu na równowagi i chodu, ludzie z alkoholizmu mają tendencję spadkową częściej niż osoby bez tego zaburzenia. Ciężki spożycie alkoholu zostało powiązane ze wzrostem ryzyka złamań, w tym najpoważniejszy rodzaj złamania biodra. Złamania kręgów są również bardziej powszechne w tych, którzy nadużywają alkoholu.

Najskuteczniejszą strategią wywołanej alkoholem utraty masy kostnej jest abstynencja. Ludzie z alkoholizmem, którzy powstrzymują się od picia mają tendencję do szybkiego odzyskania osteoblastów (kości) budowania aktywności. Niektóre badania wykazały nawet, że stracił kości mogą być częściowo przywrócone, gdy nadużywanie alkoholu kończy.

Odżywianie. Ze względu na negatywne skutki diety przewlekłego spożywania alkoholu, osoby wychodzące z alkoholizmu powinny zdrowych nawyków żywieniowych priorytetem. Jeśli chodzi o zdrowie kości jest zaniepokojony, dobrze zbilansowana dieta bogata w wapń i witaminę D jest krytyczna. Dobrym źródłem wapnia są produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu; ciemnozielone warzywa liściaste; i wapń ufortyfikowaną pokarmów i napojów. Suplementy mogą pomóc zapewnić uzyskanie odpowiedniej ilości wapnia każdego dnia, zwłaszcza u osób z alergią na mleko sprawdzony. Instytut Medycyny zaleca się dzienne spożycie wapnia 1000 mg (miligramów) dla kobiet i mężczyzn do 50 roku życia kobiet w wieku powyżej 50 roku życia i mężczyzn powyżej 70 roku życia powinny zwiększyć ich spożycie do 1200 mg na dobę.

Witamina D odgrywa ważną rolę w absorpcji wapnia i zdrowia kości. Źródła witaminy D to żółtka, ryby morskie, i wątrobę. Wielu ludzi, zwłaszcza tych, którzy są starsi lub wychodzić z domu, mogą potrzebować witaminy D w celu osiągnięcia zalecanego spożycia 600 do 800 IU (jednostek międzynarodowych) każdego dnia.

Ćwiczenie. Podobnie jak mięśnie, kości jest żywą tkanką, która reaguje na wykonywanie przez coraz silniejsza. Najlepszym ćwiczeniem dla kości jest ćwiczenie obciążonych, które zmusza do pracy wbrew grawitacji. Niektóre przykłady to chodzenie, wchodzenie po schodach, trening siłowy i tańczyć. Regularne ćwiczenia, takie jak chodzenie, może pomóc w zapobieganiu utracie masy kostnej i zapewni wiele innych korzyści zdrowotnych.

Zdrowy tryb życia. Palenie jest szkodliwe dla kości, a także serca i płuc. Kobiety, które palą, mają tendencję, aby przejść przez menopauzę wcześniej, w wyniku wcześniejszego obniżenia poziomów kości zachowaniu hormonu estrogenu i wyzwalanie wcześniejszą utratę masy kostnej. Ponadto palacze mogą wchłonąć mniej wapnia z ich diety. Badania sugerują, że u osób wychodzących z alkoholizmu, zaprzestanie palenia może rzeczywiście zwiększyć abstynencji od picia. Wiele podejrzewać, że palacze, którzy nadużywają alkoholu, są bardziej uzależnione od nikotyny, niż tych, którzy nie posiadają; Dlatego formalne zaprzestanie palenia Program może być opłacalna inwestycja dla osób korzystających z odzysku. Alkohol może także mieć negatywny wpływ na zdrowie kości. Ci, którzy piją w dużym stopniu są bardziej podatne na utratę kości i złamania, ponieważ zarówno złym odżywianiem i zwiększone ryzyko upadku.

Badanie gęstości kości. Gęstość mineralna gęstość kości (BMD) kości, mierzy się w różnych częściach ciała. Ta bezpieczna i bezbolesny test wykrywa osteoporozy występuje pękanie, a także można przewidzieć swoich szans szczelinowania w przyszłości. Test BMD może pomóc ustalić, czy leki powinny być brane pod uwagę. Osoby w odzyskiwaniu są zachęcani, aby porozmawiać z ich opieki zdrowotnej świadczących o tym, czy mogą być kandydatami do badania BMD.

Lek. Kilka leków dostępnych do zapobiegania i / lub leczenia osteoporozy, w tym: bisfosfonianów; agonistów / antagonistów estrogenu (zwane również selektywne modulatory receptora estrogenowego lub SERM); kalcytoniny; parathormon; Leczenie estrogenem; hormonalna terapia; i ostatnio zatwierdzone RANK ligand (RANKL) inhibitor.

Aby otrzymać kopię tej publikacji wizycie

bones.theernment; Telefon: 202-223-0344; 800-624-Bone (2663)

Aby uzyskać więcej informacji na temat nadużywania alkoholu i alkoholizmu, wizyta

 http: //pubs.niaaa.theernment/publications/fas/fas.htm

Publikacja ta zawiera informacje o leku stosowanego do leczenia stanu zdrowia omawiane. Gdy ta publikacja została opracowana, zawarliśmy dostępne najbardziej up-to-date (dokładne) informacje. Czasami nowe informacje na temat leku jest zwolniony.

Leki @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Leki @ jest; przeszukiwać katalog -approved produktów leczniczych.

theernment Pub. nr 15-7894

2 AMS okręgu; Bethesda, MD 20892-3676; Telefon: 202-223-0344; 800-624-Bone (2663); TTY: 202-466-4315; Fax: 202-293-2356; E-mail: theernmentBoneInfo@mail.theernment; bones.theernment

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat dostępnych zasobów w języku polskim lub w innym języku, należy skontaktować osteoporozy theernment i pokrewnych chorób kości ~ Narodowe Centrum Zasobów w theernmentBoneInfo@mail.theernment~~pobj.

Osteoporozy theernment rolno chorób kości ~ Narodowe Centrum Zasobów zapewnia pacjentów, pracowników służby zdrowia i opinii publicznej z ważnego linku do zasobów i informacji na temat chorób metabolicznych kości. Misją theernment ORBD ~ NRC jest zwiększenie świadomości i poszerzenie wiedzy i zrozumienia zapobiegania, wczesnego wykrywania i leczenia tych chorób, a także strategie radzenia sobie z nimi.

Osteoporozy theernment rolno chorób kości ~ Narodowe Centrum Zasobów jest obsługiwany przez Narodowy Instytut stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry z wkładów

(Theernment) jest składnikiem amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS).

Większość naszych publikacjach kości są dostępne tylko w Internecie. Niektóre z nich są dostępne w wersji drukowanej. Chcesz zamówić publikacje na temat chorób kości, aby być wysłane do Ciebie? Odwiedź nasz formularz zamówienia online.

Co to jest osteoporoza?

Związek między alkoholem i osteoporozy

Osteoporoza Strategie Zarządzania

Zasoby

Dla Twojej informacji