co jest rak piersi?

Podobnie jak większość nowotworów, ten typ dzieje się, gdy komórki rosną zbyt szybko, nie umierać. Rak jest nazwany gdzie zaczyna się. Z rakiem piersi, najczęściej zaczyna jako mały guz, który rośnie w piersi, w jego pobliżu, lub w dole pachowym.

Kiedy czujesz, że guzek w piersi, to zrozumiałe się martwić. Ale nie wyciągać pochopnych wniosków; Zamiast podjąć działania. Zadzwoń do lekarza, aby dowiedzieć się, co to jest; Ponadto, upewnij się, że nie spadły na którąkolwiek z tych 8 mitów o guzki piersi.

Choć zabiegi poprawiają, rak piersi może być śmiertelne – to jest główną przyczyną zgonów u kobiet, druga z rakiem płuc. Po raka zaczyna się rozprzestrzenia, jest trudniej go pozbyć. Lekarze wykorzystują system zwany postoju do sortowania, jak daleko nowotwór rozprzestrzenił i jak poważne jest.

Można zauważyć, że zmiany w piersi każdego miesiąca, że ​​poszła z okresu. Większość guzków można zauważyć na własną rękę nie są nowotworowych. Nazywane są one łagodne.

Jeśli nie czujesz się guzek i nie odejdzie po następnym okresie, lub wystąpią inne podejrzane objawy, dają lekarzowi połączenia. Mogą to sprawdzić dla ciebie. Dostaniesz spokój lub lekarz może rozpocząć się na plan leczenia, jeśli jest to potrzebne.

Warto również wiedzieć, że większość nowotworów piersi są uznane przez lekarza po mammografii. Widzą grudek korzystania z tego typu RTG, zanim będzie można je poczuć.

guzki piersi są najczęściej w dwóch miejscach

Guzy nowotworowe są nazywane nowotworów złośliwych. Rosną one spod kontroli i może zaatakować pobliskich tkanek i mają potencjał do przerzutów lub rozprzestrzenianie. Po zakończeniu tego rodzaju nowotworu rośnie do określonej wielkości, to bardziej prawdopodobne jest, aby rzucić komórek, które rozprzestrzeniają się na inne części ciała. Czyni to poprzez układ krwionośny i limfatyczny.

Różne typy raka piersi wzrostu i rozprzestrzeniania się w różnych prędkościach. Niektórzy podejmują lat rozprzestrzenił się poza piersi, podczas gdy inni poruszają się szybko. Dlatego najlepiej, aby sprawdzić, czy uważasz, że coś jest nie tak.