co jest przyczyną choroby niedokrwiennej serca?

Badania wskazują, że choroba niedokrwienna serca (CHD) rozpoczyna się, gdy pewne czynniki uszkodzić wewnętrzne warstwy tętnic wieńcowych. Czynniki te obejmują

Tablica może zacząć budować tam, gdzie drogi są uszkodzone. Gromadzeniu się płytki nazębnej w tętnicach wieńcowych może rozpocząć się w dzieciństwie.

Z biegiem czasu, tablica może stwardnieć lub pęknięcia (złamania otwarte). Hartowane tablica zwęża tętnice wieńcowe i zmniejsza przepływ krwi bogatej w tlen do serca. Może to być przyczyną dusznicy bolesnej (ból w klatce piersiowej lub dyskomfort).

Jeżeli pęknięcia płytki nazębnej, fragmenty komórek krwi zwanych płytkami krwi (PŁYTA-let) trzymać w miejscu urazu. Mogą zlepiają się ze sobą tworząc skrzepy krwi.

Komunikat dotyczący dyrektora

zakrzepy mogą dalszego zawężenia tętnic wieńcowych i pogorszyć dusznicy bolesnej. Jeśli zakrzep staje się na tyle duża, może to w większości lub całkowicie zablokować tętnicę wieńcową i spowodować atak serca.

Yaskary straciła matkę, ojca i ciotkę na choroby serca. I wiedziała, że ​​jej życie nie byłoby wyjątków, chyba że podjął działania. Na 49, poczuła łagodny ból w klatce piersiowej, a godziny później przeszedł pięciokrotny obwodnicy. Mając tylko jeden czynnik ryzyka zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i Yaskary zna jej życie zostało oszczędzone, bo rozumiał ryzyko odziedziczyła. Dziś jest dumna, aby rozpowszechniać na temat chorób serca u kobiet. Dla niej blizna na piersi służy jako symbol życia.

Serce Prawda jest ogólnokrajowa kampania dla kobiet na temat chorób serca i jest sponsorowany przez theernment, część theernment.

Eileen był palaczem dwuskładnikową dziennie przez 28 lat. Kiedy doznał ataku serca, chirurg otworzył klatkę piersiową i znalazłem 98 procent zator, a jej tętnice rozpadł. Eileen nie dotknął papierosa od tego dnia. Choroba serca można zapobiec, a każda kobieta ma prawo do obniżenia jej czynników ryzyka. Dla Eileen, codziennie spędza – jako strażak ochotnik i EMT, a wraz z synem i wnukami – jest darem.

Serce Prawda jest ogólnokrajowa kampania dla kobiet na temat chorób serca i jest sponsorowany przez theernment, część theernment.

Ponad 100 członków wspólnoty zgromadzonej w Centrum Klinicznym w Bethesda, MD, w celu podniesienia świadomości na temat kobiet i choroby serca. Tłum utworzyły gigantyczne ludzkie serce na cześć Narodowych Wear Red Day, który odbywa się każdego roku w pierwszy piątek lutego. Głośniki na razie włączone dr Francis Collins, dyrektor, dr. Gary H. Gibbons, dyrektor NHLBI; dr. Griffin Rodgers, dyrektor Narodowego Instytutu Cukrzycy i układ trawienny oraz chorób nerek; dr. Janine Clayton, dyrektor Biura Badań Zdrowia Kobiet oraz dr John Gallin, dyrektor Centrum Klinicznego. Aby uzyskać więcej informacji na temat chorób serca, należy odwiedzić witrynę internetową NHLBI. Jeśli dzielisz ten film na Twitterze, skorzystaj #NationalWearRedDay.

Ten omawia egzomie Sequencing Project NHLBI użytkownika. Możliwe dzięki ustawie odzyskiwania i reinwestycji amerykańskiej 2009 roku, projekt ten umieszczono sześć nagród w pięciu ośrodków akademickich w celu identyfikacji połączeń genetyczne do chorób serca, płuc i naczyń. Poszczególne badania zajmie krytycznych problemów zdrowotnych, takich jak zawał serca, udar mózgu, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), wysoki poziom cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie krwi, otyłość i nadwaga, i innych.

Opisuje choroby wieńcowej (CAD), jej objawów i powikłań oraz sposoby zarządzania czynnikami ryzyka choroby wieńcowej.

CAD, zwana też chorobą wieńcową, jest najczęstszą przyczyną zgonów zarówno dla mężczyzn jak i kobiet w Stanach Zjednoczonych. CAD występuje, gdy płytki narasta w tętnicach serca. Tablica zwęża tętnice i zmniejsza dopływ krwi do mięśnia sercowego. Może to prowadzić do bolesnej (ból w klatce piersiowej lub dyskomfortu), zawału serca, niewydolności serca lub zaburzeń rytmu serca (nieregularne bicie serca).

Dobrą wiadomością jest to, że zmiany stylu życia i leki mogą pomóc kontrola czynników ryzyka CAD i zapobiec lub opóźnić chorobę. Zmiany w stylu życia to rzucenie palenia, po plan zdrowego odżywiania, utrzymywanie prawidłowej wagi ciała i aktywności fizycznej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat życia z CAD i zarządzania, należy przejść do zagadnień związanych ze zdrowiem artykule choroba wieńcowa.

Gdy atak serca nastąpi, wszelkie opóźnienia w leczeniu mogą być śmiertelne.

Znając ostrzegawcze objawy zawału serca i jak podjąć działania mogą uratować życie lub kogoś innego.

NHLBI stworzyła nową serię informacyjnych, łatwy do odczytania materiałów ataku serca, aby pomóc społeczeństwu lepiej zrozumieć fakty dotyczące ataków serca i jak działać szybko, aby uratować życie.

Kliknij na linki, aby pobrać lub zamówić nowe materiały ataku serca NHLBI za

“Nie igraj z powodu zawału serca: Poznaj fakty i działać szybko” (dostępne także w języku hiszpańskim)

“Atak serca: znać objawy. Podjąć odpowiednie działania. ”

“Learn Co Heart Attack Odczuwalna-To może uratować życie”