co jest powiększonym serca (kardiomegalia)?

Powiększony serca (kardiomegalia) może mieć różne przyczyny. Ale to zazwyczaj wynikiem wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienie) lub choroby wieńcowej.

Naukowcy opracowują nowe sposoby, aby sprawdzić swój stan zdrowia serca. Dwa testy nie są dostępne żadne; ciekawy trzeci jest na horyzoncie.

Serca zwiększa się w odpowiedzi na uszkodzenie mięśnia sercowego. Do pewnego stopnia, rozszerzenie pozwala na serce nadal pompować krew normalnie. Jak postępuje rozszerzenie, choć zdolność pompowania serca maleje.

Kardiomiopatia rozstrzeniowa jest głównym rodzajem kardiomegalii. W kardiomiopatią rozstrzeniową, ściany po lewej i prawej stronie serca (komór) stają się cienkie i przeciągnął się. Wynikiem jest powiększeniem serca.

W innych typach powiększonego serca, serca lewa komora mięśniowa staje się nienaturalnie gruba. Wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj powoduje powiększenie lewej komory (przerost), natomiast kardiomiopatia przerostowa jest chorobą dziedziczną.

Ogólnie rzecz biorąc, zdolność pompowania sercu jest lepiej zachowana, gdy serce jest powiększone “grube” zamiast “cienka.

Najczęstszymi przyczynami rozszerzonej serca są blokady w zaopatrzeniu serca krwi (choroba wieńcowa) i wysokie ciśnienie krwi. Powiększone serce może mieć wiele innych przyczyn, w tym

Często ma powodu do rozszerzonej serca został zidentyfikowany. Jest to znane jako idiopatyczna kardiomiopatia rozstrzeniową.

Najczęściej powiększonym serca powoduje żadnych objawów. Jeśli powiększone serce staje w stanie skutecznie pompować krew, objawy niewydolności serca mogą rozwijać

Objawy różnią się znacznie u osób z rozszerzonej serca. Niektórzy mogą nie mieć objawów. Inni mogą mieć łagodne objawy, które pozostają niezmienione od lat. A niektórzy mogą odczuwać stopniowo się pogarsza, duszność.