co jest niedociśnienie?

Niedociśnienie (HI-PO-TEN-Shun) jest nienormalnie niskie ciśnienie krwi. Ciśnienie krwi to siła, z krwi popychając ścianach tętnic jak serce pompuje krew.

Ciśnienie krwi jest mierzone jako ciśnienie skurczowe (SIS-TOL-KO) i rozkurczowego (di-a-STOL-KO) ciśnieniach. “Skurczowe” odnosi się do ciśnienia krwi, gdy serce bije podczas pompowania krwi. “Rozkurczowe” odnosi się do ciśnienia krwi, gdy serce jest w spoczynku pomiędzy uderzeniami.

Można będzie najczęściej patrz numery ciśnienia krwi zapisywany numer skurczowego nad lub przed numerem rozkurczowe, takie jak 120/80 mmHg. (THE mmHg jest milimetry słupa rtęci jednostek wykorzystywanych do pomiaru ciśnienia krwi).

Przegląd

Normalne ciśnienie krwi u osób dorosłych jest niższy niż 120/80 mmHg. Niedociśnienie tętnicze ciśnienie krwi jest niższe niż to 90/60 mmHg.

Perspektywy

Ciśnienie krwi nie pozostaje taka sama przez cały czas. Obniża podczas snu i rośnie, gdy się obudzisz. Ciśnienie krwi podnosi się również wtedy, gdy jesteś pobudzony, nerwowy, lub aktywny.

Twoje ciało jest bardzo wrażliwe na zmiany ciśnienia tętniczego. Na przykład, jeśli wstać szybko, ciśnienie krwi może spaść w krótkim czasie. Twój organizm reguluje ciśnienie krwi, aby upewnić się tyle krwi i tlenu płyną do mózgu, nerek i innych ważnych organów.

Większość form niedociśnienia zdarzyć, ponieważ organizm nie może doprowadzić ciśnienie krwi wraca do normy lub nie może zrobić to dość szybko.

Niektórzy ludzie mają niskie ciśnienie krwi przez cały czas. Oni nie mają żadnych oznak lub objawów, a ich niskie ciśnienie krwi jest normalne dla nich.

W innych ludzi, pewne warunki lub czynniki powodują nieprawidłowo niskie ciśnienie krwi. W rezultacie, mniej krwi i strumień tlenu do narządów organizmu.

W przeważającej części, niedociśnienie jest problemem medycznym tylko wtedy powoduje wystąpienie objawów lub jest związany z ciężkiej choroby, takich jak choroby serca. Oznaki i objawy niedociśnienia mogą obejmować zawroty głowy, omdlenia, skórę zimną i spocony, zmęczenie (męczliwość), niewyraźne widzenie lub nudności (mdłości do żołądka).

W skrajnych przypadkach, niedociśnienie tętnicze może prowadzić do wstrząsu.

U zdrowej osoby, niskie ciśnienie krwi, bez oznak lub objawów zwykle nie stanowi problemu i nie wymaga leczenia. Jeśli to powoduje wystąpienie objawów, lekarz będzie starał się znaleźć i leczenia choroby, która go powoduje.

Niedociśnienie tętnicze może być niebezpieczne. To może sprawić, że spadnie z powodu zawrotów głowy lub omdlenia. Szok, ciężka postać niedociśnienia, jest stanem, który jest często śmiertelne, jeśli nie traktuje się od razu. Z szybkiego i właściwego leczenia, wstrząs może być skutecznie leczone.