co jest narkolepsja?

Narkolepsja (NAR-ko-lep-se) jest zaburzeniem, które powoduje, że okresy skrajnego senność w ciągu dnia. Zaburzenie to może również spowodować osłabienie mięśni.

Większość ludzi, którzy mają problemy ze snem narkolepsji w nocy. Niektórzy ludzie, którzy mają zaburzenia nagłe zasypianie, nawet jeśli są one w środku rozmowy, jedzenie, lub innej działalności.

Narkolepsja może również powodować

Przegląd

Dwa główne fazy snu są nonrapid ruchy gałek ocznych (NREM) i Rapid Eye Movement (REM). Większość ludzi jest w fazie NREM, kiedy pierwszy raz zasnąć. Po około 90 minutach snu, większość ludzi przejść od NREM do snu REM.

Perspektywy

Śnienie następuje podczas fazy REM snu. Podczas REM, mięśnie stają się wiotkie normalnie. Zapobiega to działając swoje marzenia. (Aby uzyskać więcej informacji na temat cykli snu, przejdź do National Heart Lung, and Blood Institute, “Twój Przewodnik do zdrowego snu”).

Ludzie, którzy mają narkolepsji często wpadają REM szybko i obudzić się bezpośrednio od niego. W rezultacie mogą one mieć wyraziste sny podczas zasypiania i wstawania.

Hipokretyny (hi-PO-KREET-in), substancję chemiczną w mózgu, co pomaga promować czujność. Większość ludzi, którzy narkolepsję mają niski poziom tej substancji chemicznej. Co powoduje te niskie poziomy nie jest dobrze poznany.

Naukowcy uważają, że pewne czynniki mogą ze sobą współpracować, aby spowodować brak hipokretyny. Czynniki te mogą obejmować dziedziczność, infekcje, urazy mózgu i chorób autoimmunologicznych. (Zaburzenia autoimmunologiczne wystąpić, jeśli układ odpornościowy mylnie atakuje komórki i tkanki organizmu).

objawy narkolepsji rozpoczyna się zazwyczaj w ciągu nastolatków i młodych dorosłych lat. Ludzie, którzy mają narkolepsji może trudno jest funkcjonować w szkole, w pracy, w domu, w sytuacjach społecznych z powodu skrajnego zmęczenia.

Narkolepsji nie ma lekarstwa, ale leki, zmiany stylu życia, i inne terapie może poprawić objawy. Trwają badania nad przyczynami narkolepsji i nowych sposobów, aby go leczyć.

Dr Michael Twery, dyrektor Narodowego Centrum Badań na zaburzenia snu w Division NHLBI za Chorób Płuc, wywiady dr Emmanuel Mignot, dyrektor Centrum Stanford Sleep Nauk i Medycyny i Stanford Center na narkolepsję, o postępach w badaniach narkolepsję ,

Uprawniony NHLBI dr Mignot przypisuje się odkrycie przyczyny narkolepsji-zaburzenia, które powoduje okresy skrajnego senność w ciągu dnia. Nie jest znane lekarstwo, ale NHLBI jest zaangażowana we wspieranie badań, aby lepiej zrozumieć, leczyć, a nawet zapobiegać lub leczyć narkolepsji, jak również inne choroby serca, płuc, krwi i snu.

Zaburzenia snu i mało snu: Poprawa zdrowia poprzez badania