co jest angina?

Angina (an-JI-nuh lub AN-juh-nuh) jest ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, które występuje, gdy obszar mięśnia sercowego nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu bogate krwi.

Angina może poczuć się jak ciśnienie lub ściskania w klatce piersiowej. Ból może wystąpić również w ramionach, ramion, szyi, żuchwy lub pleców. Ból Angina może nawet poczuć się jak niestrawność.

Angina nie jest chorobą, jest to objaw podstawowy problem serca. Angina jest zwykle objawem choroby wieńcowej (CHD).

Rodzaje Angina

CHD jest najbardziej popularny rodzaj choroby serca u dorosłych. Okazuje się, czy substancja woskowa zwane płytki (plak) opierają się na wewnętrznych ścianach swoimi tętnic wieńcowych. Te arterie przeprowadzić bogatą w tlen krew do serca.

Przegląd

Tablica zawęża i usztywnia tętnic wieńcowych. Zmniejsza przepływ krwi bogatej w tlen do mięśnia serca, powodując ból w klatce piersiowej. Tablica nagromadzenie umożliwia również bardziej prawdopodobne, że będzie tworzyć zakrzepy w tętnicach. zakrzepy mogą częściowo lub całkowicie zablokować przepływ krwi, co może spowodować atak serca.

Angina może być również objawem choroby mikrokrążenia wieńcowego (MVD). Jest to choroba serca, która wpływa na najmniejsze tętnice wieńcowe w sercu. W wieńcowej MVD, tablica nie tworzy zatory w tętnicach, jak ma to miejsce w CHD.

Badania wykazały, że wieńcowych MWD jest najprawdopodobniej będzie wpływać kobiet niż mężczyzn. Coronary MVD jest również nazywane kardiologiczny zespół X i nonobstructive CHD.

Główne rodzaje anginy są stabilne, niestabilne, wariant (Prinzmetala) i mikrokrążenia. Wiedząc, jak typy różnią się jest bardzo ważne. To dlatego, że mają one różne objawy i wymagają różnych zabiegów.

Stabilna dławica jest najczęstszym rodzajem anginy. Występuje, gdy serce pracuje ciężej niż zwykle. Stabilna dusznica ma regularny wzór. ( “Wzór” odnosi się do tego, jak często występuje dławica, jak ciężka jest i jakie czynniki wyzwalać go).

Jeśli masz stabilną dławicę piersiową, można dowiedzieć się jego wzór i przewidzieć, kiedy nastąpi ból. Ból zwykle znika kilka minut po odpoczynku lub zażywać lek dusznicy.

Stabilna dławica piersiowa nie jest atak serca, ale sugeruje, że zawał serca jest bardziej prawdopodobne w przyszłości.

Niestabilna dusznica nie wynika wzór. Może się zdarzyć, częściej i bardziej dotkliwe niż stabilnej dławicy piersiowej. Niestabilna dusznica może również wystąpić z lub bez wysiłku fizycznego i odpoczynku lub medycyna nie może złagodzić ból.

Niestabilna dławica piersiowa jest bardzo niebezpieczne i wymaga leczenia w nagłych wypadkach. Ten rodzaj anginy jest znakiem, że zawał serca może nastąpić wkrótce.

Variant angina jest rzadkością. Skurcz tętnicy wieńcowej powoduje ten rodzaj anginy. Variant angina pojawia się zwykle, gdy jesteś w stanie spoczynku, a ból może być ciężkie. Zwykle dzieje się między północą a wczesnym rankiem. Medycyna może złagodzić ten rodzaj anginy.

Mikrokrążenia dusznicy bolesnej mogą być bardziej nasilone i trwa dłużej niż inne rodzaje anginy. Medycyna nie może złagodzić ten rodzaj anginy.

Eksperci uważają, że prawie 7 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na dusznicę bolesną. Warunkiem występuje równo między mężczyznami i kobietami.

Angina może być objawem choroby niedokrwiennej serca, nawet jeśli początkowe testy nie wskazują na chorobę. Jednak nie wszystkie ból w klatce piersiowej lub dyskomfort jest oznaką choroby wieńcowej.

Inne warunki mogą spowodować ból w klatce piersiowej, takich jak

Wszystko ból w klatce piersiowej powinny być kontrolowane przez lekarza.