Choroba otępienie naczyniowe

Otępienie naczyniowe to ogólny termin opisujący problemy z rozumowania, planowania, wyroku, pamięci i innych procesów myślowych wywołanych uszkodzeniem mózgu z zaburzeniami przepływu krwi do mózgu.

Można rozwój demencji naczyniowej po udarze bloków tętnicy w mózgu, ale pociągnięcia nie zawsze przyczyną otępienia naczyniowego. Czy udar mózgu wpływa na myślenie i rozumowanie zależy od obrysu ciężkości i lokalizacji. Otępienie naczyniowe może również wynikać z innych czynników, które niszczą naczynia krwionośne i zmniejszają krążenie, pozbawiając mózg życiowej tlenu i składników odżywczych.

objawy

Czynniki, które zwiększają ryzyko chorób serca i udaru mózgu – w tym wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, palenie tytoniu – również zwiększyć ryzyko demencji naczyniowej. Kontrola tych czynników może pomóc obniżyć ryzyko zachorowania na demencję naczyniową.

Zamieszanie; Kłopoty zwracanie uwagi i koncentracji; Zmniejszona zdolność do organizowania myśli i działania; Spadek zdolności do analizowania sytuacji, opracowanie skutecznego planu i przekazuje taki plan do innych; Trudność zdecydować, co robić dalej; Problemy z pamięcią; Niepokój i pobudzenie; Niepewny chód; Nagłe i częste parcie na mocz lub niezdolność do kontrolowania oddawania moczu; Depresja

Otępienie naczyniowe Objawy różnią się w zależności od części mózgu, gdzie przepływ krwi jest zakłócona. Objawy często pokrywają się z innych rodzajów demencji, a zwłaszcza choroby Alzheimera.

Otępienie naczyniowe objawy mogą być najbardziej jednoznaczne, kiedy pojawiają się nagle po udarze mózgu. Kiedy zmiany w myśleniu i rozumowania wydaje się wyraźnie związane z udarem, warunek ten jest czasem nazywany po udarze mózgu demencja.

Kolejny charakterystyczny wzorzec objawów demencji naczyniowej czasem następuje seria uderzeń lub mini uderzeń. W tym wzorze, zmiana procesów myślowych występować w wyraźnych etapów w dół z poprzedniego poziomu sprawności, w przeciwieństwie do stopniowego, stały spadek, który zwykle występuje w chorobie Alzheimera.

Udar mózgu (zawał) zablokowanie tętnicy mózgowej. Strokes, które blokują tętnicę mózgu zwykle powoduje szereg objawów, które mogą obejmować otępienie naczyniowe. Ale niektóre pociągnięcia nie powodować żadnych zauważalnych objawów. Te “nieme zawały mózgu” wciąż zwiększają ryzyko demencji .; Zarówno ciche i pozornej uderzeń ryzyko otępienia naczyniowego zwiększa się wraz z liczbą sercowego, które występują w czasie. Jeden rodzaj otępienia naczyniowego obejmującym wiele uderzeń nazywa otępienie wielozawałowe .; Zwężone lub przewlekle uszkodzone naczynia krwionośne w mózgu. Warunki, które zawężają lub wyrządzania szkód długoterminowego na swoim mózgu naczyń krwionośnych może również prowadzić do demencji naczyniowej. Warunki te obejmują zużyciem związane ze starzeniem się, wysokie ciśnienie krwi, stwardnienie tętnic, cukrzyca, toczeń rumieniowaty, krwotoku mózgu i zapalenie tętnicy skroniowej.

Jednak otępienie naczyniowe mogą rozwijać się bardzo powoli, jak choroba Alzheimera. Co więcej, otępienie naczyniowe oraz chorobę Alzheimera często występują razem.

Wiekiem. Ryzyko otępienia naczyniowego rośnie jak dorosną. Zaburzenie to jest rzadkie, zanim w wieku 65 lat, a ryzyko wzrasta znacząco, jak osiągnąć swoje 80. i 90. .; Przebyty zawał serca, udarów mózgu lub Mini pociągnięciami. Jeśli miałeś atak serca, mogą być narażeni na zwiększone ryzyko problemów z naczyń krwionośnych w mózgu. Uszkodzenie mózgu, która występuje z powodu udaru lub mini udaru mózgu (przemijający napad niedokrwienny) może zwiększyć ryzyko zachorowania na demencję .; Miażdżyca. Stan ten pojawia się, gdy złogi cholesterolu i innych substancji (blaszek) odkłada się w tętnicach i zawęzić naczyń krwionośnych. Miażdżyca może zwiększyć ryzyko wystąpienia otępienia naczyniowego – i ewentualnie ryzyko choroby Alzheimera – poprzez zmniejszenie przepływu krwi, która odżywia mózg .; Wysoki cholesterol. Podwyższony poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), tak zwany “zły” cholesterol, są związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia otępienia naczyniowego, i ewentualnie z podwyższonym ryzykiem choroby Alzheimera .; Wysokie ciśnienie krwi. Gdy ciśnienie krwi jest zbyt wysoki, to kładzie dodatkowy nacisk na naczynia krwionośne wszędzie w organizmie, w tym mózgu. Zwiększa to ryzyko zaburzeń naczyniowych mózgu .; Cukrzyca. Wysoki poziom glukozy uszkadzać naczynia krwionośne w całym organizmie. Uszkodzenia w naczyniach krwionośnych mózgu może zwiększać ryzyko wystąpienia udaru mózgu i otępienia naczyniowego .; Palenie. Palenie bezpośrednio uszkadza naczynia krwionośne, co zwiększa ryzyko miażdżycy i innych chorób układu krążenia, w tym demencji naczyniowej .; Otyłość. Nadwaga jest znanym czynnikiem ryzyka chorób naczyniowych w ogóle, a zatem prawdopodobnie zwiększa ryzyko demencji naczyniowej .; Migotanie przedsionków. W tym zaburzenia rytmu serca, górne jamy swojego serca zaczynają bić szybko i nieregularnie, z koordynacji z dolnych komorach twego serca. Migotanie przedsionków zwiększa ryzyko udaru mózgu, prowadząc do słabego przepływu krwi do mózgu i innych miejscach w organizmie.

przyczyny

Badania pokazują, że ludzie o otępienia zwykle mózgu zmiany typowe dla więcej niż jednego rodzaju. Niektórzy lekarze nazywają ten stan mieszany demencji.

Otępienie naczyniowe objawy m.in.

Otępienie naczyniowe wyniki od warunków, które niszczą naczynia krwionośne twojego mózgu, zmniejszając ich zdolność do dostarczania mózgu z kwot żywienia i tlenu potrzebnych do skutecznego wykonywania procesów myślowych.

Wspólne warunki, które mogą prowadzić do demencji naczyniowej m.in.

Udar mózgu (zawał) zablokowanie tętnicy mózgowej. Strokes, które blokują tętnicę mózgu zwykle powoduje szereg objawów, które mogą obejmować otępienie naczyniowe. Ale niektóre pociągnięcia nie powodować żadnych zauważalnych objawów. Te “nieme zawały mózgu” nadal zwiększać ryzyko demencji.

Czynniki ryzyka

Zarówno ciche i pozornej uderzeń ryzyko otępienia naczyniowego zwiększa się wraz z liczbą sercowego, które występują w czasie. Jeden rodzaj otępienia naczyniowego obejmującym wiele uderzeń nazywa otępienie wielozawałowe.

Bądź świadomy wszelkich ograniczeń wstępnie termin. Po dokonaniu spotkanie, zapytać, czy trzeba przewinąć do badań krwi lub jeśli chcesz zrobić coś innego, aby przygotować się do badań diagnostycznych .; Zapisz wszystkie objawy. Lekarz będzie chciał poznać szczegóły na temat tego, co jest przyczyną swoje zaniepokojenie pamięci lub funkcji umysłowych. Robić notatki na temat niektórych z najważniejszych przykładów zapomnienia, słabe wyroku lub innych uchybień chcesz wspomnieć. Spróbuj sobie przypomnieć, kiedy po raz pierwszy zaczął podejrzewać, że coś może być nie tak. Jeśli uważasz, że Twoje problemy są coraz gorsze, być gotowi, żeby to opisać .; Weź ze sobą członka rodziny lub przyjaciela, jeśli to możliwe. Potwierdzenie od rodziny lub zaufanego przyjaciela może odgrywać kluczową rolę w potwierdzeniu, że trudności są widoczne dla innych. Mając kogoś razem może również pomóc przypomnieć Ci wszelkich informacji dostarczonych w trakcie powoływania .; Zrób listę swoich innych schorzeń. Lekarz będzie chciał wiedzieć, czy jesteś aktualnie leczony na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, udary przeszłości oraz wszelkie inne warunki .; Zrób listę wszystkich leków, w tym ponad-the-counter leków i witamin lub suplementów.

Przygotowania do wizyty

Na ogół, czynniki ryzyka otępienia naczyniowego są takie same, jak w przypadku choroby serca i udaru. Czynniki ryzyka obejmują otępienie naczyniowe

Myślisz, że mam problemy z pamięcią ?; Czy uważasz, że moje objawy są wynikiem problemów z krążeniem w moim mózgu ?; Jakie warunki muszę ?; Czy muszę się do specjalisty? Co będzie kosztował? Czy moje ubezpieczenie pokrywa go ?; Jeśli moja diagnoza jest otępienie naczyniowe, Ty lub inny lekarz zarządzać bieżącą opiekę? Pomożesz mi plan w miejsce do pracy z moich lekarzy ?; Czy zabiegi dostępne ?; Czy istnieje alternatywa dla generic każdy lek można przepisać ?; Czy są jakieś badania kliniczne terapii eksperymentalnych należy rozważyć ?; Co należy spodziewać się wydarzyć w dłuższej perspektywie ?; Czy moje objawy wpływają na sposób zarządzać inne moje warunki zdrowotne ?; Czy muszę przestrzegać żadnych ograniczeń ?; Czy masz jakieś broszury lub inne materiały drukowane mogę zabrać ze sobą do domu? Jakie strony i zasoby wsparcia polecacie?

Jeśli miał wylew, pierwsze rozmowy o swoich objawach i ożywienia będzie prawdopodobnie odbywać się w szpitalu. Jeśli zauważyć łagodniejsze objawy, można zdecydować, chcesz porozmawiać z lekarzem na temat zmian w procesach myślowych, czy może szukają pomocy za namową członka rodziny, który organizuje swoje spotkanie i idzie z tobą.

Jakie problemy myślenia i psychiczne wygasa należy rozwiązać? Kiedy po raz pierwszy zauważył je ?; Są one stale pogarsza się, czy są one czasem lepiej, a czasem gorzej? Czy nagle pogorszył ?; Czy ktoś ci bliski wyraził zaniepokojenie swojej myślenia i rozumowania ?; Czy zaczął mieć problemy z wszelkich działań długo stojącej lub hobby ?; Czy czujesz jakąś smutniejsze lub bardziej niespokojny niż zwykle ?; Masz już stracił ostatnio na trasie jazdy lub w sytuacji, która zazwyczaj jest wam znane ?; Czy zauważyłeś jakieś zmiany w sposobie reagowania na ludzi jesteś lub zdarzeń ?; Czy masz jakieś zmiany w swoim poziomie energetycznym ?; Czy obecnie leczony na wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, choroby serca lub udaru mózgu? Czy było leczonych przez któregokolwiek z nich w przeszłości ?; Jakie leki bierzesz ?; Czy zażywasz jakieś witaminy i suplementy ?; Czy pijasz alkohol? Ile?; Palisz?; Czy zauważyłeś jakieś drżenie lub problemy z chodzeniem ?; Czy masz jakieś problemy zapamiętywanie terminów medycznych lub gdy wziąć leki ?; Miałeś słuchu i wzroku testowany niedawno ?; Czy ktoś z twojej rodziny kiedykolwiek problemy z myśleniem i zapamiętywaniem, jak dostali starsza? Był ktoś kiedykolwiek zdiagnozowano chorobę Alzheimera lub demencję?

Testy i diagnostyka

Można zacząć od wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, ale on lub ona może skierować pacjenta do lekarza, który specjalizuje się w chorobach mózgu i układu nerwowego (neurologa).

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a tam często dużo ziemi na pokrycie, to dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane na wizytę. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować i wiedzieć, czego oczekiwać od lekarza.

Ciśnienie krwi; cholesterol; Cukier we krwi

Ponieważ czas z lekarzem jest ograniczony, spisując listę pytań pomoże Ci w pełni wykorzystać swojego powołania. Jeśli widzisz się z lekarzem w sprawie obaw dotyczących demencji naczyniowej, niektóre pytania zadać m.in.

Zaburzenia tarczycy; Niedobór witamin

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy z wyprzedzeniem, nie wahaj się poprosić lekarza o wyjaśnienie czegoś, czego nie rozumieją.

Lekarz może również pytań dla Ciebie. Być gotowe do reagowania może zwolnić czas, aby skupić się na dowolnych punktach chcesz porozmawiać o pogłębione. Lekarz może poprosić

odruchy; napięcie mięśni i wytrzymałość, siłę i jak po jednej stronie ciała porównuje z drugiej strony; Możliwość wstać z krzesła i chodzić po pokoju; Zmysł dotyku i wzroku; Koordynacja; Bilansowy

Leczenia i leków

Lekarze prawie zawsze można stwierdzić, że masz demencję, ale nie ma konkretnych badań, które potwierdzają masz demencję naczyniową. Lekarz będzie miało orzeczenie o tym, czy demencja naczyniowa jest najbardziej prawdopodobną przyczyną objawów na podstawie informacji podasz, historii medycznej udaru lub choroby serca i naczyń krwionośnych, a wyniki badań, które mogą pomóc wyjaśnić swoje diagnozy.

Tomografia komputerowa (TK). W przypadku tomografii komputerowej, będziesz leżeć na wąskim stole, który przesuwa się do małej komory. Promienie X przechodzą przez ciała pod różnymi kątami, a komputerem wykorzystuje te informacje do tworzenia szczegółowych obrazów przekrojów (plastry) Twojego mózgu. Badanie to jest bezbolesne i trwa około 20 minut .; TK może dostarczyć informacji o swojej strukturze mózgu, stwierdzić, czy jakieś regiony wykazują skurcz i wykryć dowody uderzeń, mini udar mózgu (przemijające ataki niedokrwienne), zmian naczyń krwionośnych lub nowotworów. Czasami będziesz otrzymywać dożylnie (iv) wstrzyknięciu środka kontrastowego, który pomoże wyróżnić pewne tkanki mózgowe .; Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI). MRI wykorzystuje fale radiowe i silne pole magnetyczne produkować szczegółowych obrazów mózgu. Leżysz na wąskim stole, który przesuwa się w kształcie rury MRI maszyny, która sprawia, że ​​głośne dźwięki uderzając podczas gdy tworzy obrazy .; Cała procedura może potrwać godzinę lub dłużej. MRI są bezbolesne, ale niektórzy ludzie czują się klaustrofobiczne wnętrza urządzenia i są niepokojeni przez hałas. MRI może dostarczyć jeszcze więcej szczegółów niż skanów CT około uderzeń, mini udarów mózgu i zaburzeń naczyń krwionośnych.

Jeśli dokumentacji medycznej nie obejmuje ostatnich wartości kluczowych wskaźników zdrowia twojego serca i naczyń krwionośnych, lekarz przetestuje

On lub ona może również zlecić badania, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny utraty pamięci i dezorientacji, takich jak

Radzenie sobie i pomoc

Lekarz może sprawdzić ogólny stan zdrowia neurologicznych testując swoje

Obrazy mózgu można wskazać widocznych nieprawidłowości spowodowanych przez udary, choroby naczyń krwionośnych, guzy lub uraz, który może spowodować zmiany w sposobie myślenia i rozumowania. Badania obrazowania mózgu może pomóc lekarz skupić się na bardziej prawdopodobnych przyczyn objawów i wykluczyć inne przyczyny.

Mówić, pisać i rozumieć język; Praca z liczbami; Uczenia się i zapamiętywania informacji; Opracuj plan ataku i rozwiązywania problemów; skutecznego reagowania na sytuacje hipotetyczne

Zapobieganie

Procedury obrazowania mózgu lekarz może zalecić, aby pomóc zdiagnozować otępienie naczyniowe m.in.

Więcej informacji na temat demencji naczyniowej

Tomografia komputerowa (TK). W przypadku tomografii komputerowej, będziesz leżeć na wąskim stole, który przesuwa się do małej komory. Promienie X przechodzą przez ciała pod różnymi kątami, a komputerem wykorzystuje te informacje do tworzenia szczegółowych obrazów przekrojów (plastry) Twojego mózgu. Badanie to jest bezbolesne i trwa około 20 minut.

TK może dostarczyć informacji o swojej strukturze mózgu; powiedzieć, czy wszystkie regiony wykazują skurcz; i wykryć dowody uderzeń, mini udar mózgu (przemijające ataki niedokrwienne), zmian naczyń krwionośnych lub nowotworów. Czasami będziesz otrzymywać dożylnie (iv) wstrzyknięciu środka kontrastowego, który pomoże wyróżnić pewne tkanki mózgu.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI). MRI wykorzystuje fale radiowe i silne pole magnetyczne produkować szczegółowych obrazów mózgu. Leżysz na wąskim stole, który przesuwa się w kształcie rury MRI maszyny, która sprawia, że ​​głośne dźwięki uderzając jednocześnie wytwarza obrazy.

Cała procedura może potrwać godzinę lub dłużej. MRI są bezbolesne, ale niektórzy ludzie czują się klaustrofobiczne wnętrza urządzenia i są niepokojeni przez hałas. MRI może dostarczyć jeszcze więcej szczegółów niż skanów CT około uderzeń, mini udarów mózgu i zaburzeń naczyń krwionośnych.

Procedura ta wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości w celu ustalenia, czy twoje tętnice szyjne – które poruszają się po obu stronach szyi dostarczanie krwi do mózgu – wykazują oznaki zwężenie w wyniku osadów płytki nazębnej lub problemów strukturalnych. Twój test może zawierać USG Dopplera, który pokazuje przepływ krwi w tętnicach oprócz cech strukturalnych.

Więcej o demencji naczyniowej

Ten typ egzaminu ocenia zdolność do

Testy neuropsychologiczne wykazują czasami charakterystyczne wyników dla osób z różnych rodzajów demencji. Osoby z demencją naczyniową mogą mieć wyjątkowo trudny okres analizowania problemu i opracowania skutecznego rozwiązania.

Mogą one być mniej prawdopodobne, aby mieć problemy uczenia się nowych informacji i zapamiętywaniem, niż to osoby z chorobą Alzheimera, chyba że ich problemy naczyń krwionośnych wpływają na określonych obszarach mózgu ważne dla pamięci. Istnieje jednak często dużo pokrywają się w wynikach egzaminu dla osób z demencją naczyniową i ludzi, którzy mają choroby Alzheimera.

Kontrolowanie warunków, które wpływają na podstawową zdrowie swojego serca i naczyń krwionośnych może czasem zwolnić tempo, w jakim otępienie naczyniowe pogarsza, a także mogą niekiedy powodować dalszy spadek. W zależności od indywidualnej sytuacji, lekarz może przepisać leki

Food and Drug Administration (FDA) nie zatwierdziła żadnych leków specjalnie do leczenia zmian w wyroku, planowania, pamięci i innych procesów myślowych spowodowane otępieniem naczyniowym. Jednak niektóre leki zatwierdzone przez FDA do leczenia tych objawów w chorobie Alzheimera może również pomóc ludziom z demencją naczyniową w tym samym niewielkim stopniu one pomóc tym z chorobą Alzheimera.

Lekarze mogą przepisywać jedno albo oba rodzaje leków na kolejny Alzheimera

Ludzie z każdego rodzaju demencją i ich opiekunów – czy to otępienie naczyniowe lub choroba Alzheimera – doświadczenie mieszankę emocji, w tym splątanie, frustracji, gniewu, strachu, niepewności, smutku i depresji.

Zapewniamy spokojne otoczenie. A spokój i przewidywalne otoczenie może pomóc zmniejszyć zmartwienia i niepokoju. Ustanowienie codziennej rutyny, która zawiera przyjemnych czynności dobrze w strefę komfortu osoby z demencją naczyniową.

Obniżyć ciśnienie krwi; Obniżyć poziom cholesterolu; Zapobiec krzepnięciu krwi i utrzymać tętnic jasne; Pomaga kontrolować poziom cukru we krwi, jeśli pacjent choruje na cukrzycę

Nowe sytuacje, nadmiar hałasu, duże grupy ludzi, popędzania lub tłoczone do zapamiętania, albo prosi robić skomplikowane zadania może powodować niepokój. Jako osoba z demencją staje się zdenerwowany, zdolność do jasnego myślenia spada jeszcze bardziej.

Zapewnienie opieki dla osoby z demencją jest fizycznie i emocjonalnie wymagająca. Uczucie gniewu i poczucia winy, frustracji i zniechęcenia i smutku, niepokoju i izolacji społecznej są wspólne. Ale zwracając uwagę na swoje własne potrzeby i dobrego samopoczucia jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie i dla osoby w swojej opiece.

Inhibitory cholinesterazy – w tym donepezylu (Aricept), galantamina (Razadyne) i rywastygminy (Exelon) – praca przy zwiększaniu poziomu posłańca chemicznej mózgu komórek zaangażowanych w pamięci i sądu. Skutki uboczne mogą obejmować nudności, wymioty, skurcze mięśni i biegunka .; Memantyny (Namenda) reguluje innej komórki mózgu chemiczny przekaźnik ważne dla przetwarzania informacji, przechowywania i udostępniania. Skutki uboczne mogą obejmować ból głowy, zaparcia, zawroty głowy i dezorientację.

Jeśli jesteś opiekunem

Stan zdrowia naczyń krwionośnych Twój mózg jest ściśle powiązana z ogólnego stanu zdrowia serca. Biorąc kroki, aby zachować zdrowe serce może również pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji naczyniowej

1

Szukajcie wsparcia. Wiele osób z demencją i ich rodziny korzystają z doradztwa lub usług lokalnych wspierających. Należy skontaktować się z lokalną filię Stowarzyszenia Alzheimera połączyć z grupami wsparcia, zasobów i skierowań, agencje opieki domowej, zakładów opieki mieszkalnych, a pomocy linii telefonicznej i seminariów edukacyjnych .; Daj zachętę. Opiekunowie mogą pomóc osobie poradzić sobie z otępienie naczyniowe, będąc tam słuchać, uspokajający osobę, że życie może być nadal cieszył, zapewniając zachęty i robią wszystko, aby pomóc osobie zachować godność i szacunek dla siebie .; Zapewniamy spokojne otoczenie. A spokój i przewidywalne otoczenie może pomóc zmniejszyć zmartwienia i niepokoju. Ustanowienie codziennej rutyny, która zawiera przyjemnych czynności dobrze w strefę komfortu osoby z demencją naczyniową .; Nowe sytuacje, nadmiar hałasu, duże grupy ludzi, popędzania lub tłoczone do zapamiętania, albo prosi robić skomplikowane zadania może powodować niepokój. Jako osoba z demencją staje się zdenerwowany, zdolność do jasnego myślenia spada jeszcze bardziej.

)

Dowiedz się jak najwięcej na temat choroby, jak to tylko możliwe. Zapytaj swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub neurologa o dobrych źródeł informacji. Lokalny bibliotekarz może pomóc znaleźć dobrych zasobów .; Zadawaj pytania lekarzy, pracowników socjalnych i innych osób zaangażowanych w opiekę nad ukochaną osobą .; Wezwij przyjaciół i członków rodziny do pomocy, gdy jest to potrzebne .; Oderwij się codziennie .; Zadbaj o swoje zdrowie, widząc własne lekarzy z planem, zdrowe posiłki i coraz korzystanie .; Znajdź czas dla przyjaciół i rozważyć dołączenie do grupy wsparcia.

Utrzymania zdrowego ciśnienia krwi. Utrzymanie ciśnienia krwi w normalnym zakresie mogą pomóc w zapobieganiu zarówno otępienie naczyniowe oraz chorobę Alzheimera .; Utrzymać poziom cholesterolu w ryzach. Zdrowe, niskotłuszczowa dieta i leki obniżające poziom cholesterolu, jeśli trzeba je można zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji naczyniowej, prawdopodobnie poprzez zmniejszenie ilości osadów płytki nazębnej budynku wewnątrz tętnic twojego mózgu .; Zapobieganiu lub kontroli cukrzycy. Unikanie wystąpienie cukrzycy, z dietą i ćwiczeniami fizycznymi, jest inny możliwy sposób, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji. Jeśli już masz cukrzycę, kontrolę stężenia glukozy może pomóc chronić swój mózg naczynia krwionośne przed uszkodzeniami .; Rzucić palenie. Papierosy odszkodowanie wyroby tytoniowe naczynia krwionośne wszędzie w organizmie .; Uzyskaj fizycznej. Regularna aktywność fizyczna powinna być kluczowym elementem planu odnowy wszystkich. Oprócz wszystkich swoich pozostałych świadczeń, ćwiczenia mogą pomóc uniknąć demencji naczyniowej.