brodawki: rodzaje, zabiegi, przyczyny

Brodawki są narośla skórne, które są spowodowane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Istnieje ponad 60 rodzajów HPV, z których część ma tendencję do powodowania brodawek na skórze. HPV stymuluje szybki wzrost komórek w zewnętrznej warstwie skóry. W większości przypadków, wspólne brodawki pojawiają się na palcach, w pobliżu paznokciami lub na rękach. Niektóre typy wirusa HPV mogą powodować brodawki pojawiają się w okolicy narządów płciowych.

Brodawki są wywoływane poprzez bezpośredni kontakt z wirusem HPV, który jest zaraźliwy. HPV może rozprzestrzeniać się poprzez kontakt osoby do osoby lub poprzez bezpośredni kontakt z obiektem używanym przez osoby z wirusem. Wirus, który powoduje brodawki mogą również rozprzestrzeniać się do innych miejsc na ciele osoby z brodawkami.

W większości przypadków, brodawek znajdujące się na skórę, są nieszkodliwe i może zniknąć bez leczenia. Jednakże, brodawki narządów płciowych powinna być zbadana przez lekarza.

Czasami brodawki mogą powtarzać się po obróbce, a więcej niż jeden rodzaj leczenia może być konieczne. Chociaż lekarze próbują szybko usunąć brodawki, większość metod wymaga wielu zabiegów. Zabiegi mogą obejmować

Maksymalizacja rutynowych pielęgnacji skóry, aby wyglądać młodziej teraz.

Dobrze wyglądać w każdym Fot; Jak dbać o suche, Red Ski; Zaskakujące sposoby na zmniejszenie Wrinkle; Banish worków pod oczami