Ból nadgarstka choroba

Ból nadgarstka jest częstym reklamacji. To jest często spowodowane przez skręcenia lub złamania z nagłymi urazami. Ale ból nadgarstka może również wynikać z problemów długoterminowych, takich jak powtarzający się stres, zapalenie stawów i zespół cieśni nadgarstka.

Ponieważ tak wiele czynników może prowadzić do bólu nadgarstka, diagnozowania dokładna przyczyna może być czasem trudne. Ale dokładna diagnoza jest niezbędna do właściwego leczenia.

objawy

Ból nadgarstka może być różna, w zależności od tego, co jest przyczyną tego. Na przykład, ból kości i stawów jest często opisywany jako podobny do tępy ból zęba, a zespół cieśni nadgarstka zazwyczaj powoduje uczucie szpilki i-igły, szczególnie w nocy. Dokładna lokalizacja bólu nadgarstka także może dać wskazówki co do tego, co może być przyczyną objawów.

Nagłe uderzenia. Urazy nadgarstka często występują podczas upadku do przodu na swoim wyciągniętą ręką. Może to powodować skręcenia, szczepów, a nawet złamań. Złamanie kości łódeczkowatej wiąże się kości po stronie kciuka nadgarstka. Ten typ złamania mogą nie pokazać się na rentgenowskich bezpośrednio po urazie .; Powtarzalne stres. Każda czynność, która obejmuje powtarzające się ruchy nadgarstka – od uderzenia piłki tenisowej lub kłaniając wiolonczeli do jazdy cross-country – można rozpalać tkanek wokół stawów lub spowodować złamania stres, zwłaszcza podczas wykonywania ruchu na wiele godzin bez przerwy. choroby de Quervaina jest uraz stres powtarzalne, które powoduje ból u podstawy kciuka.

Nie każdy ból nadgarstka wymaga opieki medycznej. Mniejsze skręcenia i szczepów, na przykład, zwykle odpowiedzi na lodzie, odpoczynku i ponad-the-counter leki przeciwbólowe. Ale jeśli ból i obrzęk dłużej niż kilka dni lub pogarsza się, należy skontaktować się z lekarzem. Opóźnienia w diagnozie i leczeniu może prowadzić do złego gojenia, zmniejszenie zakresu ruchu i długotrwałej niepełnosprawności.

Nadgarstka jest kompleks stawów składa się z ośmiu małych kości ułożonych w dwóch rzędach między kości przedramienia i kości w dłoni. Twarde pasma więzadła podłączyć kości nadgarstka do siebie nawzajem i do kości przedramienia i kości ręki. Ścięgna dołączyć mięśnie do kości. Uszkodzenie którejkolwiek z części nadgarstka może powodować ból i wpływać na zdolność do korzystania z nadgarstka i ręki.

Nadgarstka składa się z ośmiu małych kości (kości nadgarstka) plus dwóch długich kości przedramienia – promieniowej i łokciowej. Najpowszechniej rannych kości nadgarstka kości łódeczkowatej jest położony w pobliżu podstawy kciuka.

Zapalenie kości i stawów. Ten rodzaj zapalenia stawów występuje, gdy chrząstki, która amortyzuje końce kości pogarsza się z biegiem czasu. Choroba zwyrodnieniowa stawów w nadgarstku jest rzadkością, a zazwyczaj występuje tylko u osób, które doznały uszczerbku, że nadgarstek w przeszłości .; Reumatoidalne zapalenie stawów. Zaburzenia, w których układ odpornościowy atakuje własne tkanki, reumatoidalne zapalenie stawów zazwyczaj stosuje nadgarstka. Jeśli nadgarstka ma wpływu, a drugi jest zwykle zbyt.

Ból nadgarstka może się zdarzyć każdemu – czy jesteś bardzo siedzący tryb życia, bardzo aktywny lub gdzieś pomiędzy. Ale twoje ryzyko może zostać zwiększona

Zespół cieśni nadgarstka. Zespół cieśni nadgarstka rozwija się, gdy istnieje podwyższone ciśnienie na nerwu, jak przechodzi przez zespół cieśni nadgarstka, przejście w stronę dłoni nadgarstka .; Torbiele zwoju. Te miękkie cysty tkankowe występują najczęściej na część nadgarstka przeciwnej dłoni. Mniejsze torbiele ganglion wydają się spowodować więcej bólu niż te większe roboty .; choroba kienböcka. Zaburzenie to zazwyczaj u młodych dorosłych i obejmuje stopniowe załamania jednego z małych kości nadgarstka. choroba kienböcka występuje, gdy dopływ krwi do tej kości jest zagrożona.

przyczyny

Chociaż początkowo może zwrócić się do lekarza rodzinnego, on lub ona może skierować pacjenta do lekarza, który specjalizuje się w stawów (reumatologa), medycyny sportowej, a nawet ortopedy.

Możesz zanotować następujące informacje

Lekarz może zadawać pytania, takie jak

Podczas badania fizykalnego, lekarz może

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić badania obrazowe, artroskopii lub testy nerwowe.

Czynniki ryzyka

Jeżeli wyniki badań nie są jednoznaczne obrazowania, lekarz może wykonać artroskopii procedury, w której instrument ołówek wielkości nazwie artroskopu jest włożona do nadgarstka przez małe nacięcie w skórze. Urządzenie zawiera lekki i mały aparat. Obrazy wyświetlane są na monitorze telewizyjnym. Artroskopia jest obecnie uważana za złoty standard w ocenie długoterminowej ból nadgarstka. W niektórych przypadkach lekarz może naprawić problemy rękę przez artroskopu.

Udział sportowe. Urazy nadgarstka są powszechne w wielu dyscyplinach sportowych, w tym kręgle, golf, gimnastyka, jazda na snowboardzie i tenisa .; Monotonna praca. Prawie każda działalność, która polega na dłoni i nadgarstków – nawet na drutach i ścinania włosów – jeśli zostaną wykonane na tyle mocno i dość często może prowadzić do uszkodzenia ból nadgarstka .; Pewne choroby lub stany. Ciąża, cukrzyca, otyłość, reumatoidalne zapalenie stawów i dna moczanowa może zwiększyć ryzyko zachorowania na zespół cieśni nadgarstka.

Przygotowania do wizyty

Jeśli lekarz uzna, masz zespół cieśni nadgarstka, on lub ona może nakazać Elektromiogram (EMG). Ten test mierzy drobne wyładowania elektryczne produkowane w mięśniach. Elektroda cienkie igły jest włożony w mięśniach, a jego aktywność jest rejestrowana, gdy elektryczne mięśni w spoczynku, a kiedy jest zawarte. badania przewodnictwa nerwowego są również wykonywane jako część EMG w celu oceny, czy impulsy elektryczne są spowalniane w rejonie nadgarstka.

Szczegółowe opisy objawów; Informacje o problemach medycznych już w przeszłości lub obecnie; Informacje o problemach medycznych swoimi rodzicami lub rodzeństwem; Wszystkie leki i suplementy diety można podjąć; Pytania chcesz zadać lekarzowi

Leczenie problemów nadgarstka są bardzo zróżnicowane, w zależności od rodzaju, lokalizacji i ciężkości obrażeń, a także od wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Kiedy objawy zaczynają ?; Czy wydaje się być związana z ostatnim uszkodzenia ?; Czy jakiś konkretny ruch nadgarstka wywołać ból ?; Czy istnieją jakieś drętwienie lub mrowienie w dłoni ?; Czy jesteś praworęczny czy leworęczny ?; Jaki jest twój zawód? Czy to wymaga dużo ruchu nadgarstka ?; Czy uczestniczysz w żadnym sporcie lub hobby, które stawiają nacisk na nadgarstku?

Testy i diagnostyka

Over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen (Advil, Motrin, inne) i acetaminofen (Tylenol, inne), mogą pomóc zmniejszyć ból nadgarstka. Silniejsze leki przeciwbólowe dostępne na receptę.

Fizjoterapeuta może polecić konkretne zabiegi i ćwiczenia urazów nadgarstka i problemy ścięgien. Jeśli potrzebujesz operacji, Twój fizjoterapeuta może również pomóc w rehabilitacji po operacji. Można również skorzystać z posiadania ergonomiczną ocenę rozwiązującą czynniki w miejscu pracy, które mogą działać na szkodę nadgarstka.

Sprawdź swój nadgarstek dla tkliwość, obrzęk lub deformacji; Poprosi, aby przenieść swój nadgarstek, aby sprawdzić, czy zakres ruchu została zmniejszona; Ocenić swoje siły chwytu i wytrzymałość przedramienia

Jeśli masz złamaną kość w nadgarstku, kawałki będą musiały zostać dostosowane tak, aby można go leczyć prawidłowo. Odlewane lub szyna może pomóc trzymać fragmenty kości ze sobą podczas ich leczyć.

Promieni rentgenowskich. Jest to najbardziej powszechnie stosowany test bólu nadgarstka. Za pomocą niewielkiej ilości promieniowania rentgenowskie może ujawnić złamań kości, jak również objawy choroby zwyrodnieniowej .; CT. To skanowanie może dostarczyć bardziej szczegółowe widoki kości w nadgarstku i może pomóc znaleźć złamań, które nie pojawiają się na rentgenowskich .; MRI. Test ten wykorzystuje fale radiowe i silne pole magnetyczne produkować szczegółowych obrazów kości i tkanek miękkich. Przez MRI nadgarstka, może być w stanie włożyć rękę do mniejszego urządzenia, a nie całe ciało maszyny MRI .; Ultradźwięk. Ten prosty, nieinwazyjny test może pomóc wizualizować ścięgien, więzadeł i torbiele.

Jeśli masz skręconą lub napięte nadgarstka, może trzeba nosić szynę chronić rannych ścięgna lub więzadła podczas gdy uzdrawia. Szyny są szczególnie pomocne przy urazach spowodowanych przez nadużywać powtarzalnych ruchów.

W niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny może być konieczne. Przykłady obejmują

Poważnie uszkodzony kości. Chirurg może połączyć fragmenty kości wraz z metalowych .; Zespół cieśni nadgarstka. Jeśli objawy są nasilone, może trzeba mieć tunel cięty w celu złagodzenia presji na nerw .; Ścięgno lub naprawa więzadła. Operacja jest czasami konieczne do naprawy ścięgien lub więzadeł, które pękniętych.

Leczenia i leków

Nie każdy przyczyną bólu nadgarstka wymaga pomocy medycznej. Dla drobnych kontuzji nadgarstka, może chcesz spróbować umieścić lód na niego i owijania nadgarstka z bandażem elastycznym.

Budowanie wytrzymałości kości. Uzyskanie odpowiedniej ilości wapnia – co najmniej 1200 mg dziennie dla kobiet powyżej 50 roku życia, lub 1000 miligramów dziennie dla większości dorosłych – może pomóc w zapobieganiu złamaniom .; Zapobieganie spada. Falling przodu na wyciągniętą ręką jest główną przyczyną większości urazów nadgarstka. Aby zapobiec upadkom, noszą sensowne buty. Usuń zagrożeń domu. Rozświetl swoją przestrzeń życiową. I zainstalować poręcze w łazience i poręcze na klatkach schodowych swoimi razie potrzeby .; Używaj odzieży ochronnej dla działań sportowych. Stosować osłony na przegub dla czynności wysokiego ryzyka, takich jak piłka nożna, jazda na snowboardzie i na rolkach .; Należy zwrócić uwagę na ergonomię. Jeśli spędzasz długie okresy na klawiaturze, robienie regularnych przerw. Po wpisaniu, utrzymać nadgarstek w swobodnej, naturalnej pozycji. Klawiatura i pianki lub żelu nadgarstka wsparcie ergonomiczne może pomóc.

To niemożliwe, aby uniknąć nieprzewidzianych zdarzeń, które często powodują urazy nadgarstka, ale te podstawowe wskazówki mogą oferować ochronę

Styl życia i Home Remedies

Symptom sprawdzania

Zapobieganie

Objawy i leczenie

Dowiedz się więcej o ból nadgarstka

1

Troska Uwagi 4s

Więcej o ból nadgarstka

Objaw Checker 1

 2s

4s

)