bielactwo

bielactwo

Niniejsza publikacja zawiera ogólne informacje na temat bielactwa. Poszczególne rozdziały opisują to, co jest bielactwo, który wpływa, jej objawów, jak to jest zdiagnozowana i możliwości leczenia. Jeżeli masz dodatkowe pytania, to może chcesz, aby omówić je z lekarzem.

Bielactwo (Vit-III-EYE-go) jest zaburzeniem pigmentacji (w którym melanocyty, komórki, które tworzą barwnik) na skórze są niszczone. W wyniku tego, białe plamy pojawiają się na skórze w różnych częściach ciała. Podobne plamy pojawiają się również na obu błon śluzowych (tkanek wyściełających wnętrze jamy ustnej i nosa) i siatkówki (wewnętrznej warstwy gałki ocznej). Włosy, które rośnie na terenach dotkniętych bielactwem czasem zmienia kolor na biały.

Przyczyna bielactwa nie jest znana, ale lekarze i naukowcy mają kilka różnych teorii. Istnieją mocne dowody na to, że ludzie z bielactwem dziedziczą geny, które czynią je podatnymi na odbarwień. Najbardziej powszechnie akceptowany pogląd, że odbarwienia występuje, ponieważ bielactwo jest chorobą autoimmunologiczną, chorobą, w której układ odpornościowy osoby reaguje na korpusie własnych narządów lub tkanek. Organy Ludowej produkcji białek zwanych cytokinami, że bielactwo, zmieniają swoje komórek barwnikowych wytwarzających i powodują te komórki na śmierć. Inna teoria mówi, że melanocyty zniszczyć siebie. Wreszcie, niektórzy ludzie donoszą, że pojedyncze zdarzenie, takie jak oparzenia słoneczne lub emocjonalne, wywołane bielactwo; Zdarzenia te jednak nie zostały udowodnione naukowo, jako przyczyny bielactwa.

Około 0,5 do 1 procent ludności świata ma bielactwo. Średni wiek zachorowania to w połowie lat dwudziestych, ale może pojawić się w każdym wieku. Zaburzenie dotyka obu płci i wszystkich ras równo; Jednakże, to jest bardziej widoczne u osób z ciemnej skóry.

Bielactwo wydaje się być nieco bardziej powszechne u osób z niektórymi chorobami autoimmunologicznymi, w tym nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy), niewydolność kory nadnerczy (nadnercza nie produkuje wystarczającej ilości hormonu o nazwie kortykosteroidów), łysienie plackowate (łaty łysienia), a złośliwa niedokrwistość (niski poziom czerwonych krwinek spowodowanych przez niewydolność organizmu do wchłaniania witaminy B 12). Naukowcy nie znają przyczyny bielactwa i związku między tymi chorobami autoimmunologicznymi. Jednak większość osób z bielactwem nie mają inne choroby autoimmunologiczne.

Bielactwo często występuje rodzinnie. Dzieci, których rodzice mają zaburzenia są bardziej narażone na rozwój bielactwa. Jednak większość dzieci nie dostanie bielactwa nawet jeśli rodzic ma, a większość osób z bielactwem nie mają rodziny historii choroby.

Ludzie, którzy rozwijają bielactwo zwykle pierwszego zawiadomienia białe plamy (odbarwienia) na ich skórę. Plamy te są bardziej powszechnie spotykane na terenach nasłonecznionych ciała, w tym rąk, stóp, ramion, twarzy i warg. Inne wspólne obszary białych plam, aby pojawić się po pachy i pachwiny i wokół ust, oczu, nosa, pępka, genitaliów i odbytu.

Bielactwo ogół pojawia się w jednym z trzech schematów

Ogniskowa wzór -depigmentation ograniczony do jednego lub niewielu obszarach.

Segmentowe wzór -depigmented łaty, które rozwijają się na tylko jednej stronie ciała.

Uogólniony wzór -the najczęściej wzór. Odbarwienia następuje symetrycznie po obu stronach korpusu.

Oprócz białych plam na skórze, ludzie z bielactwem mogą mieć przedwczesne siwienie włosów z głowy, rzęs, brwi i brody. Osoby o ciemnej karnacji mogą zauważyć utratę koloru w swoich ustach.

Ogniskowa bielactwo wzór i segmentowe bielactwo pozostają zlokalizowane w jednej części ciała i nie rozprzestrzenił. Nie ma sposobu, aby przewidzieć, czy uogólnione bielactwo rozprzestrzeni. Dla niektórych ludzi, odbarwień łatki nie rozprzestrzeniają. Zaburzenie to jest zazwyczaj postępujące, jednak i w czasie białe plamy rozprzestrzeni się na innych częściach ciała. Dla niektórych osób, bielactwo rozprzestrzenia się powoli, przez wiele lat. Dla innych ludzi, rozkładanie następuje szybko. Niektórzy ludzie zgłaszali dodatkowych odbarwienia następujące okresy stresu fizycznego i emocjonalnego.

Rozpoznanie bielactwo jest na podstawie badania fizykalnego, historii medycznej, testy laboratoryjne.

Lekarz będzie prawdopodobnie podejrzewają bielactwa jeśli zgłosić (lub badanie fizykalne ujawnia) białe plamy skóry na ciele, szczególnie na terenach nasłonecznionych, w tym rąk, stóp, ramion, twarzy i warg. Jeśli bielactwo jest podejrzana, lekarz poprosi o swojej historii medycznej. Ważne czynniki w diagnostyce obejmują historię rodzinną bielactwo; wysypka, oparzenie lub inne urazy skóry, które miały miejsce na terenie bielactwa przed rozpoczęciem odbarwienia; stresu lub choroby fizycznej; i przedwczesny szarzenia włosów (zazwyczaj przed ukończeniem 35). Ponadto, lekarz zapyta, czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny miał żadnych chorób autoimmunologicznych i czy są bardzo wrażliwe na słońce.

Aby pomóc potwierdzić rozpoznanie, lekarz może wziąć małą próbkę (biopsję) na zmienioną chorobowo skórę do badania pod mikroskopem. W bielactwo, próbkę skóry zazwyczaj wykazują całkowity brak melanocytów do produkcji pigmentu. Z drugiej strony, obecność komórek w stanie zapalnym w próbce może sugerować, że inny warunek jest odpowiedzialna za utratę zabarwienia.

Ponieważ bielactwo może wiązać się ze złośliwą anemię (stan, w którym niedostateczna ilość witaminy B12 jest wchłaniana z przewodu pokarmowego) lub nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy), lekarz może również pobrać próbkę krwi w celu sprawdzenia krwinek oraz czynność tarczycy. U niektórych pacjentów, lekarz może zalecić badanie okulistyczne, aby sprawdzić, zapalenie błony naczyniowej oka (zapalenie części oka), który często występuje w bielactwo. Badanie krwi patrzeć na obecność przeciwciał przeciwjądrowych (rodzaj autoprzeciwciała) może być również wykonywana. Test ten umożliwia określenie, czy pacjent ma inne choroby autoimmunologiczne.

Chociaż bielactwo zwykle nie jest szkodliwe z medycznego, jego emocjonalne i psychologiczne skutki mogą być katastrofalne.

Białe plamy bielactwa może mieć wpływ na emocjonalne i psychiczne dobre samopoczucie i samoocenę. Osoby z bielactwo może wystąpić stres, szczególnie jeśli warunek rozwija się widocznych obszarach ciała (takie jak twarzy, rąk, ramion, nóg i) lub na narządach płciowych. Nastolatków, którzy są często szczególnie zaniepokojony ich wygląd, mogą być zniszczone przez powszechne bielactwa. Niektórzy ludzie, którzy mają bielactwo czuć się zakłopotany, zawstydzony, depresję lub martwi, jak inni zareagują.

Na szczęście istnieje kilka strategii, które pomogą w radzeniu sobie z bielactwem. Ponadto, różne zabiegi omówione w następnej części, można zminimalizować, kamuflaż, lub, w niektórych przypadkach nawet wyeliminować białe plamy. Po pierwsze, ważne jest, aby znaleźć lekarza, który ma wiedzę na temat zaburzeń i zabiera go na poważnie. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent czuje się przygnębiony, ponieważ lekarze i inni pracownicy służby zdrowia psychicznego może pomóc ludziom radzić sobie z depresją. Należy również dowiedzieć się jak najwięcej na temat wyborów i leczenia zaburzeń, dzięki czemu można brać udział w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących opieki medycznej.

Niektórzy ludzie z bielactwem odkryli, że kosmetyki, które obejmują białe plamy poprawić swój wygląd i pomóc im poczuć się lepiej. Być może trzeba eksperymentować z kilkoma markami kosmetyków ukrywając przed znalezieniem produktu, który działa najlepiej.

Głównym celem leczenia bielactwa jest zmniejszenie kontrastu koloru pomiędzy poszkodowanych i nienaruszonej skóry. Wybór terapii zależy od liczby białych plam; ich położenie, rozmiary oraz jaki jest ich zasięg; a co wolisz w zakresie leczenia. Każdy pacjent inaczej reaguje na leczenie, a zwłaszcza leczenie może nie działać na wszystkich. Aktualne możliwości leczenia bielactwa obejmuje leki, chirurgii i terapii wspomagającej (używane wraz z zabiegami chirurgicznymi lub medyczne).

Szereg zabiegów medycznych, które w większości są stosowane miejscowo, mogą zmniejszyć wygląd bielactwa nabytego. Są to jedne z najczęściej używanych

rządowych (theernment) Kliniczne próby badawcze i Ty został zaprojektowany, aby pomóc ludziom dowiedzieć się więcej o badaniach klinicznych, dlatego sprawa, a jak uczestniczyć. Odwiedzający stronę znajdą informacje na temat podstaw uczestniczących w badaniu klinicznym, opowieści z pierwszej ręki od rzeczywistych prób klinicznych wolontariuszy, wyjaśnień ze strony naukowców i linki do jak szukać rozprawy lub zarejestrować się w programie badawczo-pasującym .; ClinicalTrials oferuje informacje są na bieżąco do lokalizowania federalne i prywatnie obsługiwane badań klinicznych dla szerokiego zakresu chorób i stanów .; theernment Reporter jest narzędziem elektronicznym, który umożliwia użytkownikom przeszukiwanie repozytorium zarówno stacjonarnych i niestacjonarnych projektów badawczych theernment finansowany z ostatnich 25 lat i publikacji dostępowych (od 1985 roku) oraz patentów wynikających z finansowania theernment .; PubMed to darmowy serwis National Library of Medicine USA, który umożliwia wyszukiwanie milionów cytowań w czasopismach i streszczeń w dziedzinie medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu opieki zdrowotnej i nauk przedklinicznych.

Leczenie miejscowe. Kremy, włącznie z kortykosteroidami, mogą być pomocne w repigmenting (powrót kolor na białe plamy), zwłaszcza jeśli są one stosowane w początkowych stadiach choroby. Kortykosteroidy są grupą leków, podobnych do hormonów, takich jak kortyzon, które są produkowane przez gruczoły nadnerczy. Jednak, podobnie jak w przypadku jakiegokolwiek leku, takie kremy mogą powodować działania uboczne. Z tego powodu lekarz będzie ściśle monitorował skurczu skóry i rozstępy skóry (smugi lub linie na skórze).

Leczenie światłem. Terapia światłem lasera excimerowego lub zabiegi są również wykorzystywane do leczenia bielactwa, chociaż wyniki nie mogą być trwałe.

Psoralen fotochemioterapia. znany również jako a psoralen ultrafiolet A (PUVA), terapię, to jest skuteczne w leczeniu wielu pacjentów. Celem terapii PUVA jest repigment białe łaty. Jednak jest to czasochłonne i muszą zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć skutków ubocznych, które czasami mogą być ciężkie. Psoralen jest lek, który zawiera substancje chemiczne, które reagują ze światłem ultrafioletowym powodować ciemnienie skóry. Zabieg polega na pobraniu psoralenem doustnie (doustnie) lub nakładanie na skórę (miejscowo). Następnie ostrożnie czasowym ekspozycji na światło słoneczne lub ultrafioletowe typu A (UVA) światła, które pochodzi ze specjalnej lampy. Należy zminimalizować ekspozycję; światło w innym czasie.

Znane skutki uboczne psoralenem doustnego obejmują oparzenia słoneczne, nudności i wymioty, świąd, zaburzenia wzrostu włosów i przebarwień. Oral psoralen fotochemioterapia może również zwiększać ryzyko wystąpienia raka skóry, chociaż ryzyko jest minimalne w dawkach stosowanych do bielactwa. Jeśli jesteś w trakcie doustnej terapii PUVA, będzie zaleca się stosować krem ​​do opalania, unikać bezpośredniego światła słonecznego i nosić ochronne UVA; okulary na okres czasu po każdej obróbce.

Odbarwienia. Zabieg ten polega na zanik resztę skóry na ciele, aby dopasować się obszary, które już są białe. Dla ludzi, którzy mają bielactwo o ponad 50 procent jego ciała, może być zalecana odbarwienia. Pacjenci stosują eter narkotyków monobenzyloPEG hydrochinonu (monobenzon) dwa razy dziennie, aby obszary pigmentowych dopóki nie odpowiadają już odbarwień powierzchni. Będziesz powinni unikać bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi skóra do skóry przez co najmniej 2 godziny po zastosowaniu leku, ponieważ przeniesienie leku może spowodować odbarwienia skóry danej osoby. Głównym efektem ubocznym leczenia zapalenie odbarwienia (zaczerwienienie i obrzęk) skóry. Może także wystąpić swędzenie lub suchą skórę. Odbarwienia wydaje się być trwała i nie jest łatwo odwrócić. Ponadto osoba, która przechodzi odbarwienia zawsze będzie niezwykle wrażliwa na działanie promieni słonecznych.

Techniki chirurgiczne może być opcja, gdy miejscowo kremy i terapia światłem nie działają. Obejmują one

Autologiczne przeszczepy skóry. Lekarz usuwa skórę z jednego obszaru ciała i przywiązuje go do innego obszaru. Ten typ przeszczepu skóry jest czasami stosowany u pacjentów z niewielkimi plamami bielactwa. Lekarz usuwa sekcje, Barwiona normalnej skóry (strony dawcy) i umieszcza je na odbarwień obszarach witryn (odbiorca). Istnieje kilka możliwych powikłań autologicznego przeszczepu skóry. Zakażenia mogą wystąpić u dawcy lub biorcy witryn. Biorcy i dawcy strony mogą powstać blizny, wygląd brukowiec, lub wypryskami pigmentację, albo może nie repigment w ogóle. Wiele osób uważa, przeszczep skóry ani akceptowalne ani przystępne.

Przeszczepy skóry za pomocą pęcherze. W ramach tej procedury, lekarz tworzy pęcherze na swojej pigmentowym skóry za pomocą ciepła, odsysanie lub mrozie. Wierzchołki pęcherze są następnie wycięty i przeszczepione do odbarwień powierzchni skóry. Ryzyko blister szczepienia obejmują blizny i brak repigmentation. Jednakże, istnieje mniejsze ryzyko powstawania blizn tej procedury niż w innych typach przeszczepów.

Mikropigmentacja (tatuaż). Ta procedura polega na implantacji pigmentu w skórze za pomocą specjalnego przyrządu chirurgicznego. To działa najlepiej dla obszaru wargi, zwłaszcza u osób z ciemną skórą. Jednakże, jest trudno aby lekarz doskonale pasuje do koloru skóry okolicy.

Obszar tatuażem nie zmienia barwy pod działaniem słońca, chociaż otaczających komórek zdrowej skóry woli. Więc nawet jeśli obszar tatuażem mecze otaczającej skóry idealnie na początku, nie może później. Tatuaże blaknie z upływem czasu. Ponadto tatuowania warg może prowadzić do epizodów ognisk bąbelkowych spowodowane przez wirus herpes simplex.

Autologiczne przeszczepy melanocyty. W ramach tej procedury, lekarz pobiera próbkę swojego normalnego pigmentowych skóry i umieszcza ją w naczyniu laboratoryjnym zawierający specjalny roztwór do hodowli komórek do wzrostu melanocytów. Gdy melanocyty w pożywce hodowlanej, mnożą się, lekarz przeszczepów ich do łat depigmentacja skóry. Procedura ta jest obecnie eksperymentalny i jest niepraktyczne do rutynowej pielęgnacji osób z bielactwem. Jest to również bardzo kosztowne, a ich skutki uboczne nie są znane.

Oprócz terapii medycznych i chirurgicznych, istnieje wiele rzeczy można zrobić na własną rękę, aby chronić skórę, minimalizują wygląd białych plam, oraz radzenia sobie z emocjonalnymi aspektami bielactwo

Filtry przeciwsłoneczne. Ludzie, którzy mają bielactwa, zwłaszcza tych o jasnej karnacji, należy zminimalizować ekspozycję na słońce i używać filtrów przeciwsłonecznych, który zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA i ultrafiolet B światła. Opalanie sprawia, że ​​kontrast pomiędzy normalną i odbarwień skóry bardziej zauważalne. Ochrony przeciwsłonecznej pomaga chronić skórę przed poparzeniem słonecznym i długoterminowym uszkodzeniem.

Kosmetyki. U niektórych pacjentów z bielactwem pokrycie odbarwień łatek z plamami, makijaż, czy balsamy samoopalające. Te produkty kosmetyczne mogą być szczególnie skuteczne w przypadku ludzi, których bielactwo ogranicza się odsłonięte części ciała. Wiele firm kosmetycznych oferuje makijaż lub barwników, które mogą okazać się przydatne do pokrywania się odbarwień łatki. Samoopalające lotiony mają przewagę nad makijażem, że kolor będzie trwać przez kilka dni i nie przyjdzie się z prania.

Poradnictwo i grupy wsparcia. Wiele osób z bielactwem okazać się pomocne, aby uzyskać porady od zdrowia psychicznego zawodowych. Ludzie często mogą skonsultować się z doradcą na temat problemów, które trudno dyskutować z nikim innym. Zdrowia psychicznego doradca może również oferować wsparcie i pomoc w radzeniu sobie z bielactwem. Ponadto, może to być pomocne do uczestnictwa w grupie wsparcia bielactwo.

W przeszłości badania nad rolą, jaką odgrywają w melanocyty bielactwo znacznie wzrosła. Postępy genetyczne pozwoliły stosunkowo szybki wzrost wiedzy melanocytów na poziomie komórkowym i cząsteczkowym.

Wiele badań, że obiecująca do zrozumienia, leczenia i ewentualnie zapobiegania bielactwo jest obsługiwany przez NIAMS. Naukowcy patrząc na odpowiedzi immunologicznej, aby zobaczyć czy przerywania pewne sygnały wydzielane przez melanocyty mogą pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie się odbarwień. Oni badają drogę melanocyty otrzymane sygnały z innych komórek skóry, które kierują je do złożenia pigment.

Inni starają się określić mechanizmy molekularne zaangażowane w tworzenie melanocytów. To zrozumienie może pozwolić naukowcom na stymulowanie tworzenia melanocytów z komórek macierzystych mieszków włosowych i wykorzystywać je dodać pigment z powrotem na zmienioną chorobowo skórę. Taka terapia może być bardziej skuteczny i bezpieczny niż obecne terapie światła.

NIAMS obsługuje również duży projekt współpracy poszukiwaniu genów, które mogą przyczynić się do bielactwa w kilku grupach etnicznych. Oczekuje się, że analizy genetyczne tych grup umożliwi identyfikację jednego lub więcej genów podatności bielactwem i geny odgrywają rolę w przyczynianiu się do choroby. Prace te mogą prowadzić do opracowania konkretnych podejść do leczenia i zapobiegania chorobom u pacjentów z grupy wysokiego ryzyka genetycznego.

Więcej informacji na temat badań jest dostępna w następujących zasobach

1 AMS okręgu; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Fax: 301-718-6366; E-mail: .theernment; niams.theernment

AAD

avrf

mynvfi

vitiligosupport

NIAMS wdzięcznością przyjmuje pomoc z następujących osób w przeglądzie obecnych i poprzednich wersji tej publikacji: Alan Moshell, M. D., NIAMS / theernment; Jean-Claude Bystryn, M. D., New York University, New York, NY; Rebat M. Halder, M. D., Howard University, Washington, DC; James J. Nordlund, M. D., University of Cincinnati, Cincinnati, OH; Health Group Associates of Cincinnati, OH.

Misją Narodowego Instytutu stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skórne (NIAMS), część amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Services’ernment (theernment), jest wspieranie badań nad przyczynami, leczenie i zapobieganie zapalenia stawów i układu mięśniowo-szkieletowego i choroby skóry; szkolenie podstawowe i kliniczne naukowców do przeprowadzenia tych badań; oraz rozpowszechnianie informacji o postępach badań w tych chorób. NIAMS Informacje Clearinghouse to usługa publiczna sponsorowany przez Instytut, który dostarcza informacji na temat zdrowia i źródeł. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej atniams.theernment NIAMS.

Publikacja ta zawiera informacje o leku stosowanego do leczenia stanu zdrowia omawiane. Gdy ta publikacja została opracowana, zawarliśmy dostępne najbardziej up-to-date (dokładne) informacje. Czasami nowe informacje na temat leku jest zwolniony.

INFO- (463-6332);

Leki @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Leki @ jest przeszukiwać katalog -approved produktów leczniczych.

/ NCHS

1 AMS okręgu; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Fax: 301-718-6366; E-mail: .theernment; niams.theernment

14-4998