Bezpieczeństwo dziecka

Szanse dzieckiem wypadkami osoby dorosłej są bardzo małe. Ale nadal istnieją kroki można podjąć, aby je chronić.

Ludzie, którzy nadużywają dzieci mogą pochodzić z różnych środowisk, a także w każdym wieku, klas i zawodów. Mogą być również kobiety.

Często ofiarami molestowania dzieci znają ich oprawcy. Może to być członek rodziny, przyjaciel lub ktoś w zaufanej pozycji, takich jak trenera lub opiekuna.

Po nadużywanie dziecka, nadużywających może powiedzieć dziecku, aby utrzymać to w tajemnicy, a nawet im zagrażają.

Jak wykorzystywanie dzieci dzieje

Jeśli uważasz, że dziecko jest maltretowane, podjąć odpowiednie działania. Zadzwoń na infolinię NSPCC ochrony dziecka na 0808 800 5000, aby porozmawiać o swoich obawach.

Jeśli dziecko lub dziecko wiesz jest nadużywany, należy natychmiast zadzwonić na policję.

Można również zwrócić się do lekarza, doradcy zdrowia lub usług społecznych o poradę na temat wykorzystywania dzieci.

Nadużywających często “oczyszczenie” dzieci przed ich nadużywać ich. Uwodzenie jest terminem używanym gdy sprawca poznaje dziecko, być może kupując im prezenty lub biorąc je przez kilka dni się więc zdobyć ich zaufanie.

Jeśli dziecko nie czuje się kochany i jest niepewna w domu, mogą być bardziej wrażliwe.

Nadużywających często narażają się na stanowiskach zaufania, lub udać się do miejsc, gdzie mogą być blisko dzieci – na przykład grupy, place zabaw, żłobki, parki i młodzieży.

Naucz je o niebezpieczeństwie obcy

Czasami ludzie, którzy nadużywają dzieci zaprzyjaźnić się z rodzicami, aby zbliżyć się do dziecka. Rodzice samotnie wychowujący dzieci mogą być bardziej narażone na to.

Być może najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego dziecka to pozwoli im poczuć się kochane i doceniane. Daj im pewności siebie, by wierzyć w samym sobą i wyjść z sytuacji, nie czują się komfortowo.

Bądź bardzo ostrożny, jeśli znajomy dorosłych wydaje się być bardziej zainteresowany swoim dzieckiem niż ty – na przykład, jeśli zawsze chcą opiekować się dzieckiem lub wziąć dziecko na sam.

Niech Twoje dziecko wie, że są zawsze tam dla nich i będzie uwierzyć w to co ci powiedzą. Dzieci rzadko kłamią na temat nadużyć.

Daj dziecku godzinę policyjną i podkreślić, jak ważne jest to, że pozwala wiedzieć, gdzie są one w każdym czasie. Upewnij się, że dziecko nie jest sam, kiedy wychodzę. Idź z nimi spotkać swoich przyjaciół i je odebrać bezpośrednio po;. Naucz dziecko, że bezpieczniej jest obijać z grupą przyjaciół. Jeśli mają chodzić do szkoły bez ciebie, zachęcać je do walk z innymi dziećmi, szczególnie w zimie, kiedy robi się ciemno wcześnie. Lub, jeśli nie można je odebrać, zarządzenia innego przyjaciel lub członek rodziny dziecko zna je spełniać;. Naucz dziecko ignorować nieznajomych, którzy z nimi rozmawiać. Mogą udawać, że nie słyszeli i odejść szybko;. Powiedz im, że jeśli osoba dorosła robi wszystko, by czuli się boi, muszą mówić i od razu dostać się do bezpiecznego miejsca;. Powiedz dziecku, nie może dostać się do samochodu z kimś, że nie wiem. Jeśli ktoś w samochodzie prosi ich o drogę, muszą trzymać się z dala od samochodu, więc nie mogą być chwycił i może uciec, jeśli trzeba.

Edukować dzieci o niebezpieczeństwie obcy

Wychowywać swoje dziecko o swoim ciele

Wychowywać swoje dziecko o ich ciała już od najmłodszych lat. Niech wiedzą, ich ciało jest ich własna. Powiedz im, które części są prywatne i nie powinny być dotykane przez nikogo.

Edukacja seksualna powinna rozpocząć się wcześnie, więc dzieciom zrozumieć, co jest właściwe, a co nie. Dzieci, które są nadużywane często nie rozumieją, co się z nimi dzieje.

Dowiedz się więcej w rozmowie z nastolatkiem o seksie.

Wiele dzieci czuje boi się sprzeciwić dorosły. Naucz je, że jeśli którykolwiek dorosłych sprawia, że ​​niewygodne, przeraża ich, lub dotyka je w sposób, który nie jest w porządku (czy to obcy albo ktoś wiedzą) mają prawo powiedzieć nie i wołać o pomoc.

Powiedz im, że powinni uciec od tej osoby, a następnie natychmiast przyjść i powiedzieć.

Dowiedz się więcej w jaki sposób rozpoznać oznaki wykorzystywania seksualnego dzieci.

Czaty i serwisy społecznościowe w internecie są idealne dla osób nadużywających i pedofilów szukających dzieci. Nadużywających można udawać kogoś i zdobyć zaufanie dziecka.

Chroń swoje dziecko w Internecie

Nie panikuj i zabronić dziecku korzystania z Internetu w ogóle. Internet jest przydatnym narzędziem. Jeśli zakaz ich używania, nie będą uczyć się, jak go używać bezpiecznie.

Zamiast tego interesuje się tym, co robią w internecie, i mieć oko na zmiany w ich zachowaniach online. Na przykład, mogą się nagle wydawać znacznie dłużej on-line, lub próbują ukryć to, co robią.

Nadzorować swoje dziecko, aby upewnić się, że nie odwiedzają jakichkolwiek witryn jesteś niezadowolony z.

Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach związanych z czatów i serwisów społecznościowych. Powiedz im, aby nigdy nie podawały swoich danych osobowych, takich jak ich prawdziwe imię i nazwisko, adres, e-mail lub numer telefonu.

Zapytaj ich, co by zrobili w niektórych sytuacjach – na przykład, jeśli ktoś na czacie prosi o podanie informacji osobistych.

Zawsze należy mieć komputer rodzinny w pomieszczeniu, gdzie można zobaczyć, co dziecko robi.

To może być najlepszym, aby zapobiec małe dziecko Piszesz fotografie samym sobą i ich przyjaciół w Internecie. Porozmawiaj z rodzicami dziecka przyjaciół na ten temat i dowiedzieć się, co ich polityka w zakresie korzystania z Internetu jest. Inne dzieci mogą zamieszczać fotografie grupowe, które zawierają dziecka.

Jeśli dziecko sprawia znajomego w internecie i chce spotkać się z nimi osobiście, nigdy nie pozwolić im odejść bez osoby dorosłej. Idź z nimi samodzielnie, jeśli to tylko możliwe, i upewnij się, że spotykają się w miejscu publicznym, z dużą ilością ludzi wokół, takich jak kawiarnia lub centrum handlowego.

Usługi w pobliżu ciebie

16/01 /

16/01 /

Rozmowa z dziećmi

Usługi

Lokalizacja

Wykorzystywanie seksualne dzieci

Młodzież i przemoc

Jeśli uważasz, że dziecko ma problemy, czy jesteś rodzicem, dziadkiem lub przyjacielem, zachęcając do rozmowy może naprawdę pomóc

Twoje dziecko w szkole

Jak rozpoznać oznaki wykorzystywania seksualnego dzieci, i co zrobić, jeśli podejrzewam go

Trudności w uczeniu się

Jak rozpoznać objawy przemocy w stosunku Twojego nastolatka, plus to, co można zrobić, aby pomóc

Dowiedz się, jak można pracować w szkole Twojego dziecka, aby pomóc zachować je zdrowe i szczęśliwe

Dowiedz się, jak wspierać kogoś z trudnościami w uczeniu się, w tym edukacji i radzenia sobie z trudnym zachowaniem