ARDS, co jest?

ARDS lub zespół ostrej niewydolności oddechowej, jest chorobą płuc, co prowadzi do niskiego poziomu tlenu we krwi. ARDS może stanowić zagrożenie dla życia, ponieważ narządy twojego organizmu potrzebują krwi bogatej w tlen działa dobrze.

Ludzie, którzy rozwijają ARDS często są bardzo chory na inną chorobę lub mają poważne obrażenia. Mogą one być już w szpitalu, kiedy rozwijają ARDS.

Aby zrozumieć, ARDS, pomaga zrozumieć, jak pracują płuca. Kiedy oddychamy, powietrze przechodzi przez nos i usta do tchawicy. Następnie powietrze przemieszcza się do pęcherzyków płuc. Te worki są nazywane pęcherzyki (al-VEE-Uhl oczu).

Przegląd

Małych naczyń krwionośnych zwanych naczyń włosowatych (KAP-ih-Lare-EES) prowadzony przez ściany pęcherzyków. Przechodzeniu tlenu z pęcherzyków do kapilar i do krwiobiegu. Krew przenosi się tlen do wszystkich części ciała lub organów ciała.

Perspektywy

W ARDS, infekcje, urazy lub inne warunki powodują płyn odkładają się w pęcherzykach powietrza. Zapobiega to płuca przed napełnieniem powietrza i przenoszenie wystarczającej ilości tlenu do krwi.

W rezultacie, narządy organizmu (takie jak nerki i mózgu) nie otrzymują tlenu, którego potrzebują. Bez dostępu tlenu, narządy może nie działać lub wcale.

Ludzie, którzy rozwijają ARDS często znajdują się w szpitalu dla innych poważnych problemów zdrowotnych. Rzadko, ludzie, którzy nie są hospitalizowani mają problemy zdrowotne, które prowadzą do ARDS, jak ciężkiego zapalenia płuc.

Jeśli masz kłopoty z oddychaniem, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Jeśli u pacjenta występuje ciężka duszność, zadzwoń 9-1-1.

Więcej osób ocalałych ARDS teraz niż w przeszłości. Jeden prawdopodobną przyczyną jest to, że leczenie i dbać o stan uległy poprawie. współczynnik przeżywalności dla ARDS różnić w zależności od wieku, od przyczyny ARDS, powiązanych chorób i innych czynników.

Niektórzy ludzie, którzy przeżyją odzyskać w całości. Inni mogą mieć trwałe uszkodzenie płuc i innych problemów zdrowotnych.

Naukowcy wciąż poszukują nowych i lepszych sposobów leczenia ARDS.